Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Chów i hodowla pszczół

Zabudowa ciepła czy zimna w ulach poliuretanowych Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 3654

Zaloguj się aby obserwować temat

MaSza

2017-08-15 18:34:31

Jaka zabudowa ( ciepła czy zimna) zapewnia lepszą wentylację? Chodzi o ule poliuretanowe. Nie chciałabym zaparzyć pszczółek. Zatykać czy nie otwory w powałce? Zasuwać dennicę? Nie chcę przekonać się wiosną że sposób jaki wybrałam doprowadził do straty jedynej rodziny :(

wowosowa

2017-09-22 22:09:18

Rodzaj zabudowy bez znaczenia. Ja przez cały rok stosuję na ciepło (wygodniej pracować). Dennice zdecydowanie wysunąć aż do oblotu. Aby uniknąć przeciągu, pajączki w powałce przykrywam cienką poduszką (sieczka żytnia) lub płótnem. Pszczoły same zakitują je o ile uznają to za stosowne.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Słodka sałatka z kurczakiem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy