Portal Pszczelarski

Pszczeli Port

Forum pszczelarskie - Choroby, zagrożenia i ochrona pszczół

Kiedy do ula dać ramkę pracy? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 3430

Zaloguj się aby obserwować temat

Adam_Poch

Adam_Poch

2016-02-28 18:32:23

Wiem już czym jest ramka pracy, ale nie wiem kiedy dać ją do ula. Czy ktoś zna i podzieli się ze mną odpowiedzią?

blondynekkrk

blondynekkrk

2016-03-01 19:12:50

Wyczytałem, że wstawia się ją w kwietniu, a wyciąga ok 15 czerwca, kiedy jest już odbudowana.

michal1972

michal1972

2016-03-02 20:47:21

Adamie, właściwą odpowiedzią będzie - kiedy taka potrzeba zajdzie. Ich celem jest zmniejszanie nastroju rojowego, mechaniczne zmniejszanie liczby varroa destructor oraz poszerzanie, w tym także ochładzanie gniazda. Ramkę pracy wyciąga się w momencie, kiedy pszczoły przestaną odbudowy plastrów trutowych.

michal-trabka

michal-trabka

2016-03-25 09:06:22

Ramkę pracy można wkładać nawet w okresie kwitnienia mniszka lekarskiego. Nie jest za późno. Wszystko ma na celu kontrolę nastroju rojowego oraz walkę z warrozą.

Tigerred

Tigerred

2020-04-24 00:01:04

Zapraszam do obejrzenia i komentowania
https://youtu.be/qNhzIzUAseo

Tigerred

Tigerred

2020-04-24 00:01:11

Zapraszam do obejrzenia i komentowania
https://youtu.be/qNhzIzUAseo

paweldobrzynski

paweldobrzynski

2020-04-30 14:23:24

Ja zazwyczaj robię to w kwietniu, aby kontrolować i zmniejszyć nastroj rojowy. Polecam ramki i kraty odgrodowe producenta http://slusarstwo-pietrzak.pl/

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

ToSieNosi.eu
Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków
ToSieNosi.eu

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.