Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Choroby, zagrożenia i ochrona pszczół

kumafos złoty środek na warrozę Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 18794

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2

czeslaw

2015-05-17 11:25:47

Mam pytanie do kolegów pszczelarzy: czy słyszeliście o lekarstwie na warrozę o nazwie "kumafos" substancje rozprowadza jeden pan z Wrocławia, ja nabyłem ale bez receptury stosowania, zwróciłem się o przysłanie przepisu stosowania, ale zostałem odesłany do filmu Zdzisława Zieniewicza i odpowiedź że nie ponosi odpowiedzialności za błędy, brak wiedzy i głupotę innych

/post edytowany na pisemny wniosek strony/

blondynekkrk

2015-05-17 18:37:56

Ja pierwsze słyszę o czymś takim ale nie jestem pszczelarzem... :) Mimo to, jak zainteresowałem się tematem, to znalazłem filmik o zwalczaniu warrozy Coca-Colą. Podrzucam link do tego tematu.

http://www.portalpszczelarski.pl/forum/choroby-_zagrozenia_i_ochrona_pszczol/590/zwalczanie_warrozy_coca-cola.html

Lukasz_Baniak

2015-05-18 16:59:46

@czeslaw, niestety nie mogę Ci nic odpowiedzieć. Niestety o kumafosie nie słyszałem.

Dziwię się troszkę, że zostałeś "odprawiony z kwitkiem". Wydaje mi się, że osobie która rozprowadza taki lek powinno też zależeć na "klienteli".

/post edytowany na pisemny wniosek strony/

czeslaw

2015-05-19 12:45:16

/post edytowany na pisemny wniosek strony/

Antoni

2015-05-19 15:59:54

Kumafos to insektycyd - substancja chemiczna do zwalczania szkodników. Tyle co wyczytałem, to ciało stałem, praktycznie nierozpuszczalne w wodzie. Ulega hydrolizie w warunkach zasadowych.

Kumafos służy do zwalczania poza roztoczami Varroa Destructor także m.in. muchy, kleszcze, wszy.

Kumafos ma różne nazwy handlowe. Możemy wyróżnić m.in.: Perizin, Agridip, Asunthol, Asuntol, Meldane, Muscatox, Umbethion, Co-Ral, Bay 21, Baymix, Dilice, Resistox, Suntol, Negashunt.

Antoni

2015-05-19 16:04:07

/post edytowany na pisemny wniosek strony/

blondynekkrk

2015-05-20 11:15:31

Znalazłem anglojęzyczną stronkę, na której szczegółowo jest opisany kumafos (ang. coumaphos). Jak ktoś by miał możliwość przetłumaczenia tego, to byłoby ekstra:)

http://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/coumaphos

Maras62

2015-10-25 20:28:28


Od 26 minuty fimik o stosowaniu kumafosu.Opinie różne , podobnie , jak z innymi lekami.

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Co robić w przypadku podejrzenia utraty matki pszczelej?

Poprawne przechowywanie miodu

Refraktometr – urządzenie do badania zawartości wody w miodzie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.