Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Choroby, zagrożenia i ochrona pszczół

Rabunek? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1661

Zaloguj się aby obserwować temat

Dawid111

2023-01-03 22:41:01

Witam. Mam pytanie. We wrześniu w trakcie podawanie pszczołom syropu zauważyłem że do jednego ula zaczęły zlatywać się pszczoły z jednego kierunku. Syrop dolewałem koło 20:00. Stwierdziłem że to chyba rabunek więc zacząłem dokarmiać po 23:00. W ciemności po dolaniu syropu po 5 minutach od zamknięcia ula zaczęły zlatywać się pszczoły. Ja mam 4 ule i dopiero zaczynam przygodę z pszczołami ale znajomi pszczelarze starsi ode mnie powiedzieli że to niemożliwe. Jak sprawdziłem stan zapasów to było mało. To był rabunek ? Ale w nocy też?

Kryspin

2023-01-10 08:36:21

Witam. Nietypowa zima ,więc i nie typowe zachowania rodzin pszczelich.już 6 stycznia zaobserwowałem ciepłe powałki na na rodzinach. To oznacza że matki zaczęły czerwienie. To może być zabójcze dla rodzin ,jeśli nastanie mrożna pogoda w początkach lutego. Nowo wyległe pszczoły muszą się oblecieć.A to może być niemożliwe. Nastąpi zaperzenie rodziny i istnieje możliwość padnięcia. Jeśli nie podejmie pszczelarz interwencji dodania pokarmu rodzina padnie z głodu.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zafrykanizowane pszczoły miodne

Lawenda wąskolistna – roślina miododajna

Przyjęcie matki pszczelej - utrudnienia

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo