Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Choroby, zagrożenia i ochrona pszczół

Rabunek czy oblot? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1064

Zaloguj się aby obserwować temat

LysyBrodacz

LysyBrodacz

2019-06-12 14:36:58

Cześć wszystkim. Niedawno zacząłem pszczelarzyć i nabyłem 3 odkłady. Wszystko szło dobrze jednak wczoraj nieco się zaniepokoiłem.

Mianowicie, przez 2 minuty delikatnie pokropił deszcz i ruch na wylotku nieco ustał. Poszedłem do domu po wodę i wróciłem po 10 minutach, a tu przed jednym ulem wielka chmara pszczół. Na pozostałych dwóch prawie zero ruchu. Pszczoły nie próbowały się dostać do ula innymi wejściami, ciężko było dostrzec walkę na wylotku, chyba takowej nie było. Po 10 minutach to ustało bo nie zdążyłem zareagować. Czy byłem świadkiem rabunku, czy oblotu po deszczu?

Dołączam filmik z tego zdarzenia, wybaczcie jakość.

Dajcie znać co myślicie.

Dzięki!

Załączniki:

Rabunek czy oblot?
oro54

oro54

2019-06-14 22:32:19

To był oblot. Młoda mucha w ten sposób namierza usytuowanie swojego ula opuszczając go po raz pierwszy. Charakterystyczną cechą oblotu jest to, że pszczoły latają wokół ula głowami zwróconymi w stronę wylotka i zataczają coraz większe kręgi w powietrzu zapoznając się z otoczeniem, jego charakterystycznymi punktami.

LysyBrodacz

LysyBrodacz

2019-06-17 08:24:20

Dzięki za odpowiedź!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Ostatnio dodane posty:

Zabezpieczenie przed osami
25 Lutego 2020

Szybkie powiekszenie pasieki
25 Lutego 2020

Liść rabarbaru a walka z warrozą
23 Stycznia 2020

Wykorzystanie keramzytu w hodowli pszczół
23 Stycznia 2020

Jaki ul?
15 Stycznia 2020

Nawłoć kanadyjska – roślina miododajna
14 Stycznia 2020


Ostatnio dodane tematy:

Zabezpieczenie przed osami
25 Lutego 2020

Jaki ul?
15 Stycznia 2020

Nawłoć kanadyjska – roślina miododajna
14 Stycznia 2020

Prosba o polecenie miodarki
05 Grudnia 2019

Przenoszenie pszczół
04 Grudnia 2019


Najaktywniejsi w tym tygodniu:

1. HeniekWaldoch: 1

2. Curaraa: 1

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.