Portal Pszczelarski

Sklep Krauz

Forum pszczelarskie - Apiterapia i kosmetologia

Mol woskowy w innej roli niż nalewka Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 8665

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2 3 4
tomasz301

tomasz301

2015-01-26 21:33:58

Witam ,niektórzy jedzą larwy mola woskowego na surowo, mają smak zbliżony do orzechów , a niektórzy jedzą larwy zamrożone. Jest natomiast produkt przemiany materii mola , który ma większe właściwości uzdrawiania niż nalewka. Jak się do tego zabrać?Na stronie jest cały opis po rosyjsku
http://med-na-dom.com/voskovaya-mol/171-sila-pzhvm-produkta-zhiznedeyatelnosti-voskovoy-moli.html Ogólnie rzecz biorąc, duży pakiet plastrów ciemnego wosku zamyka się na okres 3 miesiace -6 miesięcy a nawet do 1 roku , aż mole przetrawią nie tylko wosk, bo gdy zacznie go brakować na nowo zjadają własne odchody i małe osobniki i pozostanie po tym czarny proszek, który oddziela się od larw przesiewając przez sitko. Dlatego ciemne plastry wosku powinny być bogate w kit, pierzgę, miód.Można zrobić to w ulu , ale to musi być oddzielna komora zabezpieczona metalową siatką , albo zamykamy mole do szczelnej skrzyni jak pokazano na poniższych linkach.

Na powyższych linkach skrzynia nie była otwierana przez prawie rok.Powstał czarny proszek o smaku miodu.Badania wykazały , że ma właściwości biohumusu i potrafi leczyć gruźlicę, sprawy onkologii,serca,bezpłodność, choroby wywołane grzybami ,podwyższa immunologię, stosowany jest w medycynie sportowej. Jak już wspomniałem ta substancja działa mocniej niż nalewka.
Zanim z obrzydzeniem pomyślicie o tym czarnym proszku , to pomyślcie , że MUMIO ma bardziej niejasne pochodzenie, a pamiętacie ile muszą namęczyć się pszczoły zanim powstanie miód? Pozdrawiam

blondynekkrk

blondynekkrk

2015-01-26 22:23:43

@tomasz301 obejrzałem pierwszy filmik i boję się obejrzeć pozostałe ;) Najlepsze, że facet się wcale się skrzywił jedząc mole woskowe... i to żywe okazy!

tomasz301

tomasz301

2015-01-27 04:25:51

To rzecz obyczajowości,W.Cejrowki pokazywał Indian jedzących tłuste robaki . W Korei Południowej jedzą do dzisiaj mięso psów w ilości dziesiątków tysięcy ton rocznie.Skąd wzięła się nazwa HOTDOG, czyli Gorący Pies? Ano wzięła się stąd , ze do lat 60-tych w kraju który pierwszy w Europie taka potrawę stosował, czyli w Niemczech Zachodnich jedzono kiełbaski z psów, a potem tego mięsa zabroniono i impreza pod taka nazwą przejechała do USA.

banan

banan

2015-01-27 10:32:56

przerazajace jest to co tomasz piszesz w pierwszym i drugim poscie. mozna sie duzo nauczyc od ciebie, choc nie zmienia to faktu, ze sa to rzeczy straszne (kielbaski z psow i jedzenie zywych moli)

tomasz301

tomasz301

2015-01-27 16:25:55

Przepraszam, jeżeli było to szokujące, ale sam w pewnym okresie byłem zszokowany .Wróćmy do pszczół.Z tym czarnym proszkiem warto spróbować.

michal-trabka

michal-trabka

2015-01-28 07:46:40

Mnie to akurat wcale nie dziwi. Na przydrożnych straganach w Wietnamie można "skosztować" różnych "pyszności". Podejrzewam, że i mol woskowy też tam się mógł przewinąć.

tomasz301

tomasz301

2015-01-28 16:25:30

Dodam , że w Chinach jedzą wszystko, bo kiedyś gdy był głód musieli jeść wszystko.A z bliższego nam europejskiego podwórka, wojskowe oddziały specjalne zrzucane na tył przeciwnika mogą jeść wszystko oprócz kretów ,bo krety maja trujące dla człowieka mięso.W porównaniu z jakimś pieczonym karaluchem tłusty i słodkawy mol woskowy to rarytas.

tomasz301

tomasz301

2015-01-28 23:00:16

Przedstawiam tłumaczenie prelekcji na temat mola woskowego


100 lat temu w carskiej Rosji profesor medycyny Miecznikow badał ludowe metody walki z gruzlica i odkrył , ze nalewka na larwach mola jest bardzo skuteczna w walkce z gruzlica już aktywna , ale także jest aktywna z samymi bakteriami. Rzecz w tym , ze pratki gruzlicy maja woskowy pancerzyk i enzymy mola niszcza pancerzyk i organizm już bez przeszkód likwiduje bezbronne pałeczki gruzlicy. Profesor najpierw zrażał gruzlica larwy mola i nic im nie było, no to zaraził gruzlica siebie i swoja żone a potem brał nalewke i bez trudu oboje wyzdrowieli.
Do hodowli larw wykorzystuje się brązowe lub czarne plastry wosku bowiem tam już są jajeczka mola i jeżeli ustawic w ciepłe miejsce , to wktrótce wylęgną się larwy.
W jaki sposób motylica dostaje się do ula? Ona to robi pod osłona nocy kierujac się zapachem miodu i wchodzac do ula wydaje dzwieki jak matka pszczela i pachnie jak matka pszczela , a poniewaz nocą pszczoły są mało aktywne to nikt jej nie atakuje i motylica biega swobodnie po ulu zarażajac plastry. Kiedy o świcie już konczy prace to wyjscie z ula znajduje kierujac się na swiatło jakie wnika do ula poprzez zwykłe wejscie do ula.
W jaki sposób odseparować larwy 10-15mm od mieszaniny ześrutowanego wosku i innych larw? Należy użyć sita do miodu .
Aktywnośc odchodó larw mola jest 10 razy mocniejsza niż nalewki. Autor powołuje się na badania naukowe, które jednoznancznie wskazuja, ze aktywne biologicznie są enzymy znajdujące się w larwach o wielkości 10-15mm i nie większe. To, ze sprzedaje się nalewke na dużych larwach to placebo.Jeden raz na 3 miesiace należy przesiac hodowle larw by uzyskać odchody.
Handlowe nazwy odchodów larw są różne, np. pszczele mumio, ubranko wielbłada itd.
Aby z odchodów zrobić nalewkę ,to wystarczy 5 gram odchodów na 100 gram spirytusu od 40% do 70% przez 1 tydzień i filtrujemy, to zastępuje nalewkę 20 gram larw na 100 gram spirytusu 70% trzymaną 2 tygodnie. A co zrobić, jeżeli ktoś nie może brać spirytusu?Użyć na zimno lub zaparzyć jak herbatę.
Te odchody zawierają jaja mola, aby się ich pozbyć można wsypać do wrzącej wody ilość jaka zmieści się na czubku noża , lub łyżeczki i zagotować jak herbatę. Można tez zjeść sucha masę na zimno np. z miodem. Odchody przechowuje sie w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej przez około 5 lat.Nalezy jednak sprawdzać, czy nie wykluły się larwy mola, a jeżeli tak to przesiac przez sitko i proszek można nadal przechowywać a larwy np. do miejsca hodowli larw. Nawet w propolisie są jaja mola woskowego.

Strony: 1 2 3 4

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Ostatnio dodane posty:

Rabunek czy oblot?
17 Czerwca 2019

Z oka mieszkanki Tajwanu wyciągnięto cztery żywe pszczoły 2019
16 Czerwca 2019

Rabunek czy oblot?
14 Czerwca 2019

Rabunek czy oblot?
12 Czerwca 2019

Pszczelarz a faktura VAT RR
11 Czerwca 2019

Pszczelarstwo dla poczatkujących
10 Czerwca 2019


Ostatnio dodane tematy:

Z oka mieszkanki Tajwanu wyciągnięto cztery żywe pszczoły 2019
16 Czerwca 2019

Rabunek czy oblot?
12 Czerwca 2019

Pszczelarstwo dla poczatkujących
10 Czerwca 2019

Jaki pokarm dla pszczół wybrać na zimę?
05 Czerwca 2019

Młody pszczelarz a koszt zakupu podstawowego wyposażenia gospodarstwa pasiecznego
04 Czerwca 2019


Najaktywniejsi w tym tygodniu:

1. LysyBrodacz: 1

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.