Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Miodosytnictwo i kulinaria

Ile można zjeść miodu lub pyłku pszczelego aby nie zaszkodził? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 4679

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2

blondynekkrk

2014-02-24 10:21:54

Podobno wszystko szkodzi w dużych ilościach. Jak to jest z miodem i pyłkiem pszczelim?

factis

2014-02-25 09:33:53

Nie słyszałem, żeby ktoś był w stanie zjeść dużo miodu naraz. Wiadomo, że wszystko ma swoje granice i jak za dużo zjesz to będzie Ci niedobrze. Niemniej 2 łyżeczki pyłku do wody z miodem czy miodu do wody przegotowanej wody każdego dnia, nikomu nie zaszkodziły.

mlody_pszczelarz

2014-02-26 09:15:51

nawet woda szkodzi w duzych ilosciach, wszystko bierz na zdrowy rozsadek, a nie tworzy wyimaginowanych problemow

mati

2014-02-26 11:30:53

weś nie przesadzaj morzesz jeśc ile czego chcesz ale i tak cie zmuli prendziej czy puźniej

michal1972

2014-02-28 12:03:00

To chyba zrozumiałe, że miodu nie można zjeść dużo. Ja to słusznie mati zauważył, jego słodycz może Cię zmulić. Poza tym też nie ma co dywagować nad tym ile można zjeść czego. Każdy organizm reaguje inaczej. Ktoś zje pięć pajd chleba z miodem i będzie smarować szóstą, a ktoś tylko dotknie językiem i zaraz wyskoczy mu uczulenie.

blondynekkrk

2014-03-06 11:56:58

2 łyżeczki miodu do wody - jak najbardziej uskuteczniam :) Dzięki temu choroby trzymają się ode mnie z daleka! michal1972, zgadzam się z tym co piszesz :) Wszystko zależy zatem od człowieka. Mnie tylko interesowało, czy były jakieś badania prowadzone w tym kierunku... Ale z tego co czytam, to chyba nie...

michal1972

2014-03-13 10:52:43

Dobrze piszesz kolego blondynekkrk. Jest to mikstura zdrowia. Niemniej jednak kto jest uczulony na miód nie powinien jej wypróbowywać. Może sobie wtedy tylko zaszkodzić.

michal-trabka

2014-03-15 16:16:59

Na tym forum jedna rzecz mi się podoba. Zawsze znajdzie się ktoś, kto z sensem coś napisze. We wszystkim trzeba mieć umiar. Nawet w jedzeniu i siedzeniu przed komputerem.

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających