Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Gospodarka pasieczna

Ogrzewanie uli Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 4304

Zaloguj się aby obserwować temat

gstacha

2021-11-12 17:54:38

Witam. Zamierzam wejść w ogrzewanie uli. Ktoś, coś?

Kryspin

2022-01-21 18:26:47

TAK już co nieco słyszałem o ogrzewaniu uli. Jest takie pokazanie na stronie doktora Kwaska. Ogrzewanie uli zniczami. ale uwaga ,nie spalcie przy okazji pasieki.Ja tam nigdy nie robiłem eksperymentów z ogrzewaniem .Pszczelarzę już 50 lat. trzymam pszczoły w ulach ciepłych i ocieplam ule. mam silne rodziny i wiruję na oposzcyznie koniec kwietnia początek maja co roku.

Kryspin

2022-02-11 17:45:55

Witam pszczelarzy. Ogrzewanie uli w tym roku sam się rozwiązał. w dniu 10 lutego wszystkie moje rodziny dostały ciasto. Wszystkie mają ciepłe powałki to znak że czerwią .O wielkiej zimie można zapomnieć. Będą przymrozki ale ocieplonym rodzinom w ciepłych ulach nic się nie stanie. Pamiętajmy tylko o dostatecznych zapasach. Tych będzie ubywać w raz z czerwieniem.

SJS

2022-09-15 09:33:12

Kompendium wiedzy na temat podgrzewania jest tu http://pszczoly.siudalski.pl
Grzałki, producenci, wyniki grzania oraz linki do około 180 filmów z których około 100 jest na temat podgrzewania rodzin pszczelich.
W "Pszczelarstwie" w czterech ostatnich numerach - dziś jest wrzesień - są moje artykuły na temat podgrzewania.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Szaszłyki z marynatą miodową

Skrzydełka z miodem i chili

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Pierniczki na miodzie

Ogórki z miodem

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych