Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Gospodarka pasieczna

Przechowywanie uli w pomieszczeniu Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 3162

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2

banan

2014-01-16 16:13:56

przeczytalem, ze czesc pszczelarzy prakykuje przenoszenie ulow do stodol lub hali co ma sluzyc temu ze bedzie mniejsza szansa ze jakis szkodnik czy niedzwiedz pojawi sie i bedzie przeszkadzal pszczolom. co wy o tym sadzicie? dysponuje takim pomieszczeniem i moglbym tam przeniesc swoje ule na czas zimy.

michal-trabka

2014-01-18 09:34:35

Wydaje mi się, że to jest niezbyt dobry pomysł. Będziesz miał za ciepło, a pszczół się nie powinno oszukiwać.

blondynekkrk

2014-01-19 18:04:46

Widziałem dużo zdjęć z ośnieżonymi ulami i wydaje mi się, że gdyby warto było gdzieś ule przenosić to by każdy tak robił... No chyba, że nie mają gdzie ich przenieść, albo ule stoją puste.

banan

2014-01-23 11:01:42

tak sobie pomyslalem, ze moglbym im zaburzyc troszke cykl zycia i sie ze swojego pomyslu wycofuje.

mlody_pszczelarz

2014-01-24 15:08:12

pod jakas wiata moglby by stac, zawsze to jakas oslona przed opadami i wiatrem by byla, moze mniej wilgoci by ule wciagaly?

blondynekkrk

2014-01-25 13:18:57

No ale mlody_pszczelarzu to co napisałeś to nie mógłby być jakiś budynek z cegły tylko coś "przewiewnego", tj. konstrukcja bez ścian ale z dachem?

factis

2014-01-25 19:39:56

Nie kombinowałbym raczej na Twoim miejscu z przenoszeniem uli do cieplejszego pomieszczenia. Będziesz miał taką samą sytuację jak pod koniec grudnia i początkiem stycznia tego roku.

mlody_pszczelarz

2014-01-26 22:51:49

mi chodzi o trzy sciany po bokach i z tylu i dach, czyli czesciowo osloniety

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Gofry drożdżowe z jogurtem greckim i miodem o smaku truskawkowo-waniliowym

Plackowe brownie z cukinią i miodem

Ananas w czekoladowym cieście

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Matka pszczela sztucznie unasienniona a lot godowy

Linia pszczół car: S

Przenoszenie pszczół z jednego ula do drugiego

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chałka z szafranem i miodem

Nan-e qandi

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą