Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Ekonomika pszczelarstwa

Z jakiego drewna wykonać środek ula? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2500

Zaloguj się aby obserwować temat

banan

2014-07-11 08:36:38

czesc. w tym roku zaczalem sam budowac ule ale tylko dla siebie. pojawil mi sie natomiast niemaly problem. drewno z ktorego wykonalem srodek zaczelo peczniec ze wzgledu na wilgoc. przewertowalem ksiazki pszczelarskie ale tam niewiele znalazlem informacji na ten temat. prosze o informacje gdzie popelnilem blad. mnie sie wydaje ze moze chodzi o drewno, ktorego uzylem do wykonania srodka ula..

mlody_pszczelarz

2014-07-12 14:47:13

powinienes dac mu wyschnac moim zdaniem zanim zaczniesz uzywac, a pekanie sie zdarza

mlody_pszczelarz

2014-07-12 14:49:23

ja bym robil z lisciastego - lipa np

blondynekkrk

2014-07-14 07:17:41

A może to jest związane z nadmiernym ociepleniem albo jego brakiem?

michal1972

2014-07-16 10:12:23

Na pewno musisz dać drewnu wyschnąć, ale skoro wziąłeś się za budowę ula to pewnie to wiedziałeś. Pewnie problem tkwi w czymś innym. Użyłeś może impregnatu do drewna? Bo co z tego, że drewno suche, jak może nawilgnąć?

mati

2014-07-20 17:40:28

to raczej kwestia tego ze miales mokres drewno albo ze impregnatu nie urzyles tak sie w takich sytuacjach dzieje

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.