Portal Pszczelarski

Sklep Krauz

Forum pszczelarskie - Ekonomika pszczelarstwa

Skąd wziąć pieniądze na przygodę z pszczołami? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2134

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2
blondynekkrk

blondynekkrk

2014-02-06 09:31:03

Kolega Eryk podsunął mi pomysł na temat. Podejrzewam, że nie tylko ja mam problem z tym. Może podzielicie się ze mną i innymi Forumowiczami, skąd pozyskaliście pieniądze na ule i pszczoły?

mati

mati

2014-02-07 09:57:50

jak to skond weź pozyczke z banku albo od znajomych pozycz i tak szybko ci sie to zwruci

marcin

marcin

2014-02-07 16:05:35

Nie wydaje mi się, żeby pożyczka była najrozsądniejsza. W przypadku posiadania jakiś pieniążków, bardziej pomyślałbym o odkupieniu uli i sprzętu od osób, które albo rezygnują z pszczelarstwa albo niejako dostali w spadku po zmarłym członku rodziny.

blondynekkrk

blondynekkrk

2014-02-08 09:55:16

Pożyczka czy kredyt odpada. W sumie to można by spróbować odkupić od kogoś ule, kto ma ich za dużo albo jakieś stare. To samo ze sprzętem. Tylko gdzie takich osób szukać?

mlody_pszczelarz

mlody_pszczelarz

2014-02-08 14:03:07

najlepiej zarobic i samofinansowac, a czasami tez jakis pszczelarz starszy moze oddawac

factis

factis

2014-02-17 15:46:37

mati - pojechałeś po całej linii. Nie ma chyba nic gorszego od pożyczania pieniążków. Musisz je później oddać, a jak Twój "biznes" nie wypali, to skąd je weźmiesz? Jak pożyczać to tylko od rodziny, ewentualnie przyjaciół, którzy mają mieć udziały w przedsięwzięciu.

blondynekkrk

blondynekkrk

2014-02-18 11:02:33

Hmmm w sumie to faktycznie starsi pszczelarze, którzy już nie mają siły albo ochoty na działanie mogą oddać młodemu pokoleniu część sprzętu... Czyli trzeba by się przejść na jakieś zebranie członków stowarzyszenia i ogłosić, że się chce zająć pszczołami i czy ktoś ma może możliwość oddania części sprzętu lub jego odsprzedania po kosztach?

banan

banan

2014-02-20 12:15:19

pisałeś w innym temacie, że myślisz żeby samemu sobie robić ule. to ci największy koszt odejdzie. miodarkę, praskę i resztę sprzętu możesz kupić używaną z ogłoszeń albo ewentualnie pożyczyć od innych pszczelarzy

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.