Portal Pszczelarski

Sklep Krauz

Forum pszczelarskie - Chów i hodowla pszczół

Jak duży wpływ ma hałas na pszczoły? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2374

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2
mati

mati

2013-12-15 10:38:13

bo swoja pasieke mam z dala od ulicy, torow itp ale mam tez mozliwosc zakupu gruntu obok torow kolejowych miedzy sosnowcem a krakowem

mlody_pszczelarz

mlody_pszczelarz

2013-12-15 12:18:45

mi sie wydaje, ze jesli szybko jezdza pociagi to beda pszczoly odczuwac drgania, ktore moga je draznic

emil

emil

2013-12-18 21:49:43

Ja też bym raczej starał się ustawiać je w dalszych odległościach od torów. Aczkolwiek często z pociągu widać ule ustawione bardzo blisko torów kolejowych.

eryk16

eryk16

2013-12-19 09:19:03

Właśnie to miałem napisać. Często jak jadę pociągiem to widzę, że ule w pobliżu torów. Tylko mam wrażenie, że są duże ubytki w rodzinie po przejechaniu z dużą prędkością pociągu...

mlody_pszczelarz

mlody_pszczelarz

2013-12-19 11:42:33

w lato moze nie jest to az tak wielki problem, ale w zime juz bym sie bal o pszczolki

waldek6530

waldek6530

2013-12-20 20:38:01

Nie ma żadnej obawy. Gdy modni byli jeszcze dróżnicy ( są i dziś ale mniej ) to były przypadki, że stawiali pasieki w pobliżu swych budek i nic pszczołą się nie działo. Inny podam przykład, który sam doświadczyłem w miesiącu grudniu 2006 roku na terenie w którym mieszkam ogłoszono epidemie ptasiej grypy. Pasieka moja stoi w odległości ok 15 m od drogi krajowej. W tej samej odległości od pasieki na drodze tej ( na jezdni) została zamontowana tzw. mata dezynfekcyjna a przed i za mata progi zwalniające. Miejsce to gdzie była ta mata i moja pasieka jest na terenie podmokłym można powiedzieć że na łące. Wyobrazić sobie możecie jakie były "walnięcia" jak rozpędzony TIR wpadał na te progi ziemia trzęsła się wkoło razem z moimi ulami. Oczywiście nie każdy TIR tak pokonywał progi ale na dzień to około 20 kierocówq nie zauważyło tej przeszkody. Myślałem, że już po moich pszczołach ale wiosną wyszły pięknie z zimowli bez większych strat osypy były takie same jak innych zim. I co tu mówić, że chodzenie przy ulach zimą aż tak bardzo szkodzi pszczołą na pewno im nie pomaga w zimowli ale i nie jest aż tak bardzo szkodliwe.

pszczelarka78

pszczelarka78

2013-12-21 23:13:41

Widać na tych przykładach, że są to głównie nasze obawy, jak widać bez powodu. Ale z drugiej strony jestem bardzo ostrożna, wolę unikać potencjalnych zagrożeń, gdyż moje pszczoły są dla mnie bardzo wartościowe.

mlody_pszczelarz

mlody_pszczelarz

2013-12-22 13:20:28

No i widac, ze teoria i praktyka mowia co innego. Coz, wazne pszczolki przezywaly zime. To jest najwazniejsze.

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.