Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Chów i hodowla pszczół

Ile miodu z murarki ogrodowej? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 4726

Zaloguj się aby obserwować temat

blondynekkrk

blondynekkrk

2013-12-06 11:36:29

Poczytałem artykułów odnośnie murarki ogrodowej ale nigdzie nie jest napisane czy murarka ogrodowa "produkuje" więcej miodu niż pszczoła miodna. Jak z tym jest?

mlody_pszczelarz

mlody_pszczelarz

2013-12-09 13:23:55

jesli murarka by produkowala wiecej miodu niz pszczoly miodne, to bysmy z niej miod brali a nie z naszych. poza tym ona jest samotnica, a nasze rodziny tworza tysiace pszczol, gdzie tu sensowne myslenie? musialaby byc super pszczola, zeby wygrac wyscig. dochodzi rowniez jej fizjologia - poczytaj lepiej, to zobaczysz, ze ona nie jest w stanie konkurowac z pszczolami miodnymi (z reszta nazwa z nikad sie nie wziela i jakis powod musial byc).

factis

factis

2013-12-10 10:32:31

Kolega ma rację. Z niczego się ta nazwa nie wzięła.

emil

emil

2013-12-12 22:14:31

Dokładnie. Pszczoły samotnice inaczej funkcjonują w ekosystemie. Ich walory nie przekładają się na wykorzystanie w celu pozyskania miodu czy innych produktów pszczelich, poza oczywiście zapylaniem roślin, na które np. pszczoła miodna by nie zwróciła uwagi.

Lukasz_Baniak

Lukasz_Baniak

2013-12-24 09:50:33

Którymi roślinami są pszczoły miodne nie zainteresowane?

marcin

marcin

2013-12-24 13:16:44

Jakby na to nie patrzeć mlody_pszczelarz ma rację. Nazwa choć czasem może wprowadzać w błąd to tym razem akurat nie zaskakuje :)

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.