Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Chów i hodowla pszczół

Pszczoły z wyrójki zasiedliły pusty ul Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1250

Zaloguj się aby obserwować temat

marona

marona

2014-06-30 17:24:06

Witajcie, jestem bardzo początkującym pszczelarzem(i nie znam się na forach)Dwa lata temu padły mi pszczoły z głodu, rok temu przyleciały, ale raczej rabusie to były,bo zostały krótko(jestem przy ulach raz w tyg.)W tym roku ok.14.06 zasiedliły ul piękne zdrowe pracowite pszczoły.Ul jest wielkopolski, włożyłam wiosną wszystkie gotowe ramki(chyba10 lub 11) o ile pamiętam- do rozrodu- te po czerwieniu, trochę czystych, trochę samej węzy. Co mam teraz robić? Apiwarol? dokarmiać jeśli nic nie wybiorę? Włożyć nadstawkę jeśli jest jeszcze pożytek?

emil

emil

2014-06-30 22:34:57

Pewne nieścisłości dokarmiać czy nadstawki dawać? To jest pożytek czy go nie? Lipy zaczynają kwitnąć, więc podejrzewam, że jest. Więc na pewno nie ma sensu odymiać, jeśli nastawiasz się na wirowanie. Kwestia czy po lipie coś jeszcze kwitnie czy nie - odnośnie podkarmiania. Niektórzy zaczynają już po lipie szykować rodziny na zimę.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.