Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Chów i hodowla pszczół

Miodnia- jak zachęcić pszczoły żeby składały miód na nowe ramki z węzą Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 842

Zaloguj się aby obserwować temat

wojo34

wojo34

2020-05-09 19:16:52

Witam serdecznie, potrzebuję porady. Jestem zupełnie początkującym miłośnikiem pszczelarstwa. Pszczoły przezimowały mi dobrze na 6 ramkach (mam tylko jeden ul), i noszą pyłek jak szalone. W rodni na dwa razy dołożyłem ramki z nową węzą i jedną bez węzy, matka czerwi. Wstawiłem dwa tygodnie temu kratę odgrodową i półnadstawkę na górę z półramkami z nową węzą jako utworzenie miodni. Myślałem że zaczną tam zabudowywać nakrop ale na razie zero, tylko zabudowują komórki węzy. Co robię źle? Czy jeszcze czekać czy też powinienem jakoś interweniować? Pozdrawiam.

Załączniki:

Miodnia- jak zachęcić pszczoły żeby składały miód na nowe ramki z węząMiodnia- jak zachęcić pszczoły żeby składały miód na nowe ramki z węząMiodnia- jak zachęcić pszczoły żeby składały miód na nowe ramki z węzą
Kryspin

Kryspin

2020-05-19 08:49:46

Ze zdjęcia widać że rodzina nie jest zbyt silna. Więc też nie będzie nakropu znosić na górę do pół nadstawki.Nic nie robić, a pszczoły kiedy zapełnią gniazdo same wejdą na górę.Ale na dole w gnieżdzie muszą być ramki do czerwienia. Bo na zdjęciu widać plaster zasklepiony na mur beton.O tej porze roku, jeden taki plaster w gnieżdzie pełny pokarmu wystarczy.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Ostatnio dodane posty:

Zajęcia edukacyjne z pszczelarstwa
05 Czerwca 2020

Zachowanie matki pszczelej.
03 Czerwca 2020

Czas w pasiece
03 Czerwca 2020

Wczesny rozwój pszczół
28 Maja 2020

Monitoring os w pasiekach
21 Maja 2020

Miodnia- jak zachęcić pszczoły żeby składały miód na nowe ramki z węzą
19 Maja 2020


Ostatnio dodane tematy:

Zajęcia edukacyjne z pszczelarstwa
05 Czerwca 2020

Monitoring os w pasiekach
21 Maja 2020

Czas w pasiece
12 Maja 2020

Namolna pszczoła
10 Maja 2020

Miodnia- jak zachęcić pszczoły żeby składały miód na nowe ramki z węzą
09 Maja 2020


Najaktywniejsi w tym tygodniu:

1. Kryspin: 2

2. Ziabeczka: 1

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
Pasieki Skiba
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.