Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Chów i hodowla pszczół

Zachowanie matki pszczelej. Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 886

Zaloguj się aby obserwować temat

Wojciech94

Wojciech94

2020-05-04 21:12:54

Dzień dobry,

Piszę w imieniu taty, ponieważ mamy problem w rozwiązaniu zachowania matki pszczelej.
Mam następujące informacje od taty:
- zostało dużo miodu z zimy
- jest założone 7 ramek
- 1 ramka dodana z czerwiem

Chodzi o to, że matka mało czerwi i jak już to tylko w rogu ramki. W tym przypadku w górnym. Rodzina jak wiadomo jest mała, zachowanie dziwne.
Ja jako syn nie znam się w ogóle ale może to ma związek z atmosferą panującą w ulu związaną z warunkami, może jakaś pleśń weszła. Zdjęć nie mam, w razie czego zaktualizuję.

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Jestem wdzięczny :)

Kryspin

Kryspin

2020-05-14 20:09:41

Witam. Może w ramkach jest na całej powierzchni nie zasklepiony zeszłoroczny zapas. I tylko w rogach ramek są puste komórki. Dać plaster 1 lub 2 w zależności od siły rodziny pszczelej. i poczekać co będzie się działo.Powinna matka zacząć czerwic na tych pustych ramkach.

Kryspin

Kryspin

2020-06-03 16:05:41

Witam. Dziś trochę o znakowaniu matek pszczelich.Chciałem Wam dać dobrą radę,sprawdzoną osobiście ,NIE KUPUJCIE NA INTERNECIE markery do znakowania Matek pszczelich z nie wiadomego żródła bo tanie.Tylko w sklepach pszczelarskich. Ja tak zrobiłem , i strułem dwie matki zarodowe.Chciałem tanio ,strata 2 matek,nauka kosztuje, frycowe trzeba płacić.Mam kłopoty ze wzrokiem i drobnych napisów nie odszyfrowałem.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
Pasieki Skiba
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.