Portal Pszczelarski

Pszczeli Port

Forum pszczelarskie - Chów i hodowla pszczół

Kupno rodziny pszczelej. Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1462

Zaloguj się aby obserwować temat

DeQu

DeQu

2020-04-12 11:55:24

Witam, mam ul i wszystkie potrzebne urządzenia pozostaje tylko zakup rodziny pszczelej. Nie wiem co dokładnie mam kupić ponieważ w każdej książce jest coś innego.
Nie wiem co kupić:
1.Matkę pszczelą czerwiącą
2.Odkład pszczeli (na allegro są bardzo drogie i nie można kupić na sztuki)
3.Rój (np. 0.5kg) dodatkowo matke.
a może coś innego ? Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

DeQu

DeQu

2020-04-12 12:01:46

Propozycję sprzedaży można pisać w prywatnej wiadomości.

sowka

sowka

2021-01-03 12:42:20

Witam,
Moim zdaniem dla początkującego pszczelarza najlepiej jest kupić rodzinę pszczelą razem z ulem. Nie ma wtedy kłopotu z przełożeniem, poddawaniem matki, przesypywaniem roju itp. Przyjeżdżasz do hodowcy pszczelarza, zamykasz wlotek ula i zabierasz pszczoły. Później przywozisz ul na swoją pasiekę, otwierasz wlotek i już. W tej chwili większość uli dostepnych na rynku można dowolnie rozbudowywać o korpusy, podkarmiaczki, powałki itp. więc sprawa dla nowicjusza jest o wiele prostrza.

Dodatkowo warto zastanowić się jaką rasę pszczół wybrać na początek. Najbardziej uniwersalną pszczołą nadającą się zarówno na terey nizinne jak i górskie jest Buckfast. Pszczoła moiodna i łagodna, więc na pewno się nie zrazisz na starcie.

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą rodzin pszczelich wraz z ulami: https://www.buckfast.info

Załączniki:

Kupno rodziny pszczelej.
MarekPszczelarek

MarekPszczelarek

2021-03-01 15:03:09

z etiopii

Kryspin

Kryspin

2021-03-02 15:06:06

Witam Pana Panie Marku.Myślę że najlepiej kupić odkład tegoroczny z młodą unasiennioną już matką która już czerwi. Koszt jak by nie patrzeć w każdym przypadku będzie podobny..Jak Pan kupi rój to matka ile może mieć lat? Szukać najlepiej pszczelarza w swej okolicy.Ile Pan potrzebuje tych odkładów?Jeśli to nie daleko od Opola to z kolegą zaspokoimy Pana potrzeby.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

ToSieNosi.eu
Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków
ToSieNosi.eu

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.