Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Chów i hodowla pszczół

Otwarcie pasieki - początki Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1372

Zaloguj się aby obserwować temat

benediktoa

benediktoa

2020-04-10 15:59:09

Witam.
Po krótce historia o mnie i o pszczołach.
Pszczołami zaraził mnie dziadek i do jego śmierci pomagałem mu przy prowadzaniu niewielkiej pasieki. Potem przerwa i po 20 latach ukończyłem szkołę pszczelarska.. :).
Udało mi się zgromadzić trochę srodków i od tego roku po mału chcę ruszyć z własną pasieką.
I mam kilka pytań do fachowców:
1. Mam działkę na wsi 29 arów po dziadku. Jest to działka rolna 3 klasy. Chciałbym tam zbudować mały 80m2 domek plus pracownia około 80m2 oraz 60m2 warsztat stolarski.
W gminie dowiedziałem się że mogę spróbować to przekształcić pod siedlisko. Czy ktoś z Was robił już coś takiego?
2. Czy ktoś ma doświadczenie z pozyskiwaniem miodu z kwiatów drzew tlenowca?
3. Czy ma ktoś jakiś gotowy plan budowy mobilnego podestu do uli?
4. Jakie wybrać ule. Wacham się pomiędzy wielkopolskim a dante?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

sowka

sowka

2021-02-06 20:24:19

Zapraszam do przeczytania mojego artykułu na temat zakładnia pasieki: https://buckfast.info/jak_zalozyc_pasieke.html

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.