Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Chów i hodowla pszczół

Czerw trutowy Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1343

Zaloguj się aby obserwować temat

Siwulas

2019-08-18 23:09:41

Witam,
Jestem tu nowy więc ukłon na dzień dobry :)W tym roku postawiłem swój pierwszy ul i co chwilę pszczoły zaskakuja mnie czymś nowym zazwyczaj sobie radzę jakoś ale tym razem postanowiłem w końcu zwrócić się do Was o pomoc. Wczoraj podczas przeglądu znalazłem na ramce pojedyncze sztuki czerwiu garbatego. kilka z nich ściąłem kilka zostawiłem bo nie byłem pewny czy tak można. Zrobiłem pełen przegląd. 10 ramek w korpusie dużo czerwiu sporo pierzgi dwie ramki zalane miodem matka oznaczona kręci się po ramce są jaja i larwy.Niby wszystko ok. tylko skąd ten garbaty ???
Porzdźcie czy mam z tym jakoś walczyć czy to zostawić i same się z tym uporają???

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Kontrola jakości miodu

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bigos staropolski na winie z miodem

Wigilijne łazanki na bogato