Portal Pszczelarski

Sklep Krauz

Forum pszczelarskie - Chów i hodowla pszczół

Murarki pomocy Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 511

Zaloguj się aby obserwować temat

pklis

pklis

2019-04-06 18:19:57

Witam serdecznie.
Mam problem z pszczołami murarkami, od kilku lat w budynku gospodarczym robią sobie dziurki w cegłach. Było ok, lecz w tym roku jest ich mnóstwo i obawiam się,że jeszcze 2-3 lata i mogą naruszyć konstrukcje budynku. Jestem daleki od trucia czy innych prób zabijania, lecz nie mam pomysłu jak się ich pozbyć.
Proszę serdecznie o rady, jeśli ktoś może chciałby się podjąć ich przeniesienia, jestem jak najbardziej otwarty. Woj. dolnośląskie gmina Mietków, może ktoś z niedaleka chciałby się nimi zająć.

Ekologika

Ekologika

2019-04-11 18:34:47

Witam,
nie mam wielkiego doświadczenia, ale dużo czytałam o murarkach i dlatego uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie powieszenie wiązek trzcin. Wydaje mi się, że mając do wyboru gotowe otwory a wiercenie wybiorą wersję energooszczędną.
Poniżej fragment z instrukcji dołączanej do wysyłanych kokonów murarki ogrodowej
„W tym samym czasie( koniec marca) należy wystawić należy materiał, w którym murarka założy swe gniazda.
Najlepsze do tego celu są 15-20 centymetrowe odcinki trzciny o średnicy wewnętrznej 5-
10mm. Rurki takie połączyć należy w wiązki, np. po 50-100szt. i umieścić w miejscu
osłoniętym od deszczu (ważne!). Kierunek wylotów rurek południowy, wschodni lub
zachodni, unikać północnego. Ważnym jest, aby każda rurka zakończona była kolankiem,
kolanko może być również w środku. Pszczoły praktycznie nie zasiedlają rurek
niezaślepionych.
Jeśli chce Pan dokładnie określić jakie to błonkówki to można przesłać zdjęcia na fora entuzjastów - link mogę podać na maila.

pklis

pklis

2019-04-11 20:28:28

Bardzo dziękuję za odpowiedź, cenna rada, poproszę o linki mój email pklis@o2.pl

pklis

pklis

2019-04-11 20:32:05

Rozumiem że zadomowia się w rurach i będę mógł je później przenieść?

tulipan

tulipan

2019-04-14 18:34:44

dobre rady dla tych pszczolek

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Ostatnio dodane posty:

Rabunek czy oblot?
17 Czerwca 2019

Z oka mieszkanki Tajwanu wyciągnięto cztery żywe pszczoły 2019
16 Czerwca 2019

Rabunek czy oblot?
14 Czerwca 2019

Rabunek czy oblot?
12 Czerwca 2019

Pszczelarz a faktura VAT RR
11 Czerwca 2019

Pszczelarstwo dla poczatkujących
10 Czerwca 2019

Ostatnio dodane tematy:

Z oka mieszkanki Tajwanu wyciągnięto cztery żywe pszczoły 2019
16 Czerwca 2019

Rabunek czy oblot?
12 Czerwca 2019

Pszczelarstwo dla poczatkujących
10 Czerwca 2019

Jaki pokarm dla pszczół wybrać na zimę?
05 Czerwca 2019

Młody pszczelarz a koszt zakupu podstawowego wyposażenia gospodarstwa pasiecznego
04 Czerwca 2019

Najaktywniejsi w tym tygodniu:

1. LysyBrodacz: 1

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.