Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Chów i hodowla pszczół

Pierwsza pasieka Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 9640

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2 3 4

BartekBartnikPL

2014-02-02 23:34:23

Hej,na imię mi Bartosz.Pragnę założyć pierwszą pasiekę jak mój ojciec i dziadek. Mieszkam obok lasu mieszanego, mam dużą łąkę.Proszę o pomoc tylko w kwestii rodzaju ula,kiedy zacząć hodowlę i jak sprawić aby rodziny dobrze przezimowały .

Z góry dziękuje Bartek

emil

2014-02-03 00:43:59

Witam, a jest to teren nizinny czy górski/podgórski? Możesz podać województwo?

michal1972

2014-02-05 11:16:17

Całą rodzinkę polecałbym zakupić na wiosnę i od tego momentu zacząć przygodę z pszczelarstwem. Ja zaczynałem od wielkopolskiego.

mlody_pszczelarz

2014-02-08 13:12:36

jesli masz dlugie zimy to lepiej wybierz ule naa ramkach wysokich, a jak krotkie to mozesz niskie ramki wybrac

factis

2014-03-11 08:02:29

Chyba kolega Bartek mało zainteresowany swoim tematem hehe. W tym roku jak widać problemów raczej nie było z zimowlą. No chyba, że coś się zmieni i przyjdą mrozy... ale nic póki co na to nie wskazuje.

michal1972

2014-03-13 10:45:43

Kolego factis, nawet nie kracz! Nie może spaść śnieg bo wszyscy na tym stracą. Lepiej żeby deszcz popadał bo susza wszędzie.

mati

2014-05-15 09:17:46

nie wazne jakie masz ule tylko jakie umiejentosci tak to by nikt nie bral jakiegos typu ula tylko przez to ze pszczoly w zimie nie dadzom rady

DariuszKucharczyk

2016-05-02 10:54:12

Witam
Poszukuję informacji o sposobach zakładania pasieki, jakie wymagania należy spełnić aby rozpocząć znajomość z pszczelarstwem.
Czy można spróbować od jednego ula aby sprawdzić się w roli pszczelarza?
Koszty podstawowego wyposażenia, przewidywane trudności, choroby i co należy wiedzieć aby dobrze zajmować się pszczołami.
Moje zabudowania są na skraju lasu na obrzeżach osiedla mieszkaniowego, czy to dobry pomysł aby spróbować z jednym ulem, czy lepiej dać sobie spokój.

Strony: 1 2 3 4

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Grzane piwo z miodem i propolisem

Metody poławiania pyłku pszczelego

Firletka poszarpana - roślina miododajna