Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Forum pszczelarskie - Choroby, zagrożenia i ochrona pszczół

Rój pszczół w domu, pomocy! Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 951

Zaloguj się aby obserwować temat

Elisa

2023-09-25 16:36:22

Drodzy Pszczelarze,
Kupiłam stare gospodarstwo i w niezamieszkałym domu zamieszkuje rój pszczół. Na pewno są to pszczoly :) Dopóki mogliśmy to sobie koegzystowaliśmy ale czas na porządki i remont. Czy jest jakiś sposób na wypędzenie lokatorów bez krzywdzenia ich? Mieszkają sobie w stropie poniemieckiego domu i słychać je już z drugiej części domu zatem muszą już mieszkać na całej długości budynku. Od 20lat miały go tylko dla siebie. Niestety próby pracy w okolicy wlotu bardzo je denerwują i potrafią ugryźć. Czy ktoś ma pomysł co robić? Do kogo zwrócić się o pomoc? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie.

blondynekkrk

2023-09-26 12:33:32

Cześć! Skontaktuj się z najbliższym związkiem / stowarzyszeniem pszczelarskim lub pszczelarzem. W większości przypadków pszczelarze chętnie wezmą pszczoły do siebie :) A jeśli nie masz namiarów, to skontaktuj się z OSP.

Elisa

2023-09-26 19:50:00

Dostałam właśnie namiary na okoliczną pszczelarkę, także będę się kontaktować. Tylko zastanawiam się czy przeprowadzka jest możliwa, jeśli pszczoły zadomowiły się w stropie i raczej ciężko będzie się do królowej dostać :/ W każdym razie cały ten sezon daliśmy im spokój ale w przyszłym konieczne są już pracę po tej części domu.

tulipan

2023-09-27 16:55:17

zalezy kiedy bedziecie remontowali ten dom jezeli latem lub na wiosne to najlepiej przeniesc pszczolki przed samym remontem wtedy one nieucierpia pozdrawiam tulipan

Elisa

2023-09-28 21:15:24

Bardzo dziękuję za pomoc, udało mi się znaleźć chętnego pszczelarza i na wiosnę planujemy eksmisję bo co by ze mnie za gospodarz był wyrzucać rodzinę przed zimą ;) Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie kciuki za powodzenie akcji

Weź udział w dyskusji:


Ostatnio dodane posty:

Rój pszczół w domu, pomocy!
28 Września 2023

Rój pszczół w domu, pomocy!
27 Września 2023

Rój pszczół w domu, pomocy!
26 Września 2023

Rój pszczół w domu, pomocy!
26 Września 2023

Rój pszczół w domu, pomocy!
25 Września 2023

Pierzga - kolor
15 Września 2023


Ostatnio dodane tematy:

Rój pszczół w domu, pomocy!
25 Września 2023

Pierzga - kolor
15 Września 2023

Chore pszczoły
27 Sierpnia 2023

Krzyżówka europejskich pszczół z afrykańskimi trutniami sposobem na skutki zmian klimatycznych
04 Sierpnia 2023

Karmienie lipcowe nowe rodziny
13 Lipca 2023


Najaktywniejsi w tym tygodniu:  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto orzechowe z miodem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Bigos z miodem

Kruidnoten - holenderskie ekspresowe pierniczki z miodem

Pierogi z kaszą jaglaną, jabłkami i miodem