Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Baza pożytkowa

Wydajność miodowa roślin miododajnych Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2645

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2
factis

factis

2014-06-10 09:21:21

Może jakaś lista z wydajnością miodową roślin miododajnych? Myślę, że każdemu pszczelarzowi taka lista będzie bardzo pomocna.

michal1972

michal1972

2014-06-11 06:28:23

Ciężko będzie taką listę stworzyć bo raczej są widełki do każdej rośliny. Ja ze swojej strony mogę napisać, że zazwyczaj bierze się pod uwagę wydajność miodową w kilogramach na hektar. Do tych roślin, które dają najwięcej miodu można zaliczyć: akację białą (ok 600-1200 kg/ha), lipę drobnolistną (300-1200 kg/ha), facelię (160-1100 kg/ha), klona polnego (ok 1000 kg/ha), przegorzana kulistego (ok 1000 kg/ha oraz przegorzana trwałego (ok 1000 kg/ha).

emil

emil

2014-06-11 11:45:04

Takie listy funkcjonują w różnych opracowaniach, ale zazwyczaj dotyczą one niektórych roślin, najpopularniejszych lub według uznania autora opracowania. Ważne jest, że wydajność zależy od wielu czynników, nie tylko od gatunku rośliny.

blondynekkrk

blondynekkrk

2014-06-13 09:43:07

A od czego Emilu jeszcze zależy? Ja mam jeszcze pytanie, dlaczego skoro wiadomo, że facelia całkiem dużo daje miodu, to jej się nie sieje non stop? Z tego co się zdążyłem zorientować, to bardzo szybko rośnie.

mati

mati

2014-06-14 09:05:51

facelia jest najlepsza tyle ze to jest chwast i sie strasznie rozrasta a poza tym pszczoly sie przyzwyczajaja do kwiatkow i to jest zle

factis

factis

2014-06-16 11:51:31

Może i istnieją takie listy ale zwłaszcza dla młodych pszczelarzy mogą one stanowić wartość. Pamiętam jak sam zaczynałem swoją przygodę z pszczelarzeniem i rozglądałem się za wszystkim, co z pozoru nawet wyglądało na oczywiste. Dzięki Ci Michale, że dorzuciłeś swoją listę. Blondynku, trzeba dbać o różnorodność pożytków. Ot cały sęk w tym.

Lukasz_Baniak

Lukasz_Baniak

2014-06-19 13:21:58

Widziałem tabelkę kiedyś odnośnie miodności roślin. Jak znajdę ją to podrzucę. Potwierdzam też to co Michal napisał.

blondynekkrk

blondynekkrk

2014-06-21 09:37:11

Aaa dobra, pamiętam! Była już o tym mowa na tym forum. Trzeba urozmaicać pożytek pszczołom.

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
Pasieki Skiba
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.