Portal Pszczelarski

Sklep Krauz

Forum pszczelarskie - Baza pożytkowa

Zachwaszczone pola - sposób na pokaźne zbiory miodu? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2324

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2
Sylwek

Sylwek

2014-02-01 15:43:35

Przeczytałem, że coraz więcej pszczelarzy lokuje swoje ule w okolicach pół leżących odłogiem gdzie rośnie wszystko co chce. Podobno to raj dla pszczół i portfeli pszczelarzy. Czemu?

blondynekkrk

blondynekkrk

2014-02-02 11:58:32

Wyczytałem gdzieś, że w zbożu rośnie często wiele odmian roślin, którymi pszczoły miodne są zainteresowane. Bo gdyby nie one to niekoniecznie pszczoły latałyby w tamte miejsca.

kaczka12

kaczka12

2014-02-03 09:50:51

Nie musi lokować ich tam gdzie są łąki. To niekoniecznie dobra strategia. Jest to na pewno lepszy pomysł niż zasianie dużych połaci jedną rośliną.

michal1972

michal1972

2014-02-05 10:16:14

Wątpię, żeby był to raj dla portfeli pszczelarzy i żeby takie działanie przynosiło faktycznie dużą różnicę w dochodach. Na pewno pasieka wędrowna to dobry pomysł. Z doświadczenia wiem, że część moich kolegów zainteresowana jest stawianiem uli w pobliżu zachwaszczonych chabrem bławatkiem polach zbóż. Dlatego, że w trakcie kwitnięcia chabru wydajność miodowa sięga nawet 120 kg/hektar.

blondynekkrk

blondynekkrk

2014-02-06 09:37:35

Michał ale 120kg/hektar to nie jest chyba dużo. Zwłaszcza jak ktoś tam napisał, że z facelii można pozyskać więcej.

mlody_pszczelarz

mlody_pszczelarz

2014-02-08 13:46:13

ja sie nie zgadzam, jest to dodatkowe zrodlo zroznicowanego pokarmu. a nawloc to skolei dodatkowe zrodlo pieniedzy na pszczelarza

Lukasz_Baniak

Lukasz_Baniak

2014-02-17 09:55:32

Miód z upraw monokulturowych ma inny smak. Miód ze zróżnicowanej bazy pożytkowej ma inny. Zależy kto na co jest nastawiony i co komu odpowiada.

factis

factis

2014-02-25 09:45:49

Lukasz_Baniak - dobrze piszesz. Ma zupełnie inny smak. Co więcej - niepowtarzalny i to chyba ma największe znaczenie. Może jest jego mniej ale za to cena jego może być zdecydowanie wyższa.

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.