Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Baza pożytkowa

przegorzan z facelią i nostrzykiem Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1866

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2
piotr610

piotr610

2017-11-07 21:46:45

Wysiałem teraz ręcznie 6kg przegorzanu na około 1 ha nie bronowałem jeszcze tego. Czy mogę wczesną wiosną w te same miejsce zasiać facelię z nostrzykiem ? czy nie ma to sensu. Czy tam gdzie siałem przegorzan to już zostawić i nic nie siać?Pole przed siewem było poorane w tym roku występowało duże zachwaszczenie.

blondynekkrk

blondynekkrk

2017-11-08 16:41:22

Na chłopski rozum wydaje się to być dobrym pomysłem. Facelię zwykle sieje się z początkiem marca, by w okolicach maja zaczęła kwitnąć. Kwitnie nawet do 6 tygodni więc nie gryzłoby się to z przegorzanem, który kwitnie od lipca do października. Kwestia tylko tego, że nie zebrałbyś raczej nasion facelii. Mogę się mylić, nie mam w tym doświadczenia. Może ktoś inny się jeszcze w tej kwestii wypowie.

tulipan

tulipan

2017-11-26 18:47:50

nasiona faceli niesa takie drogie wiec jest to dobra decyzia


tulipan

tulipan

2017-11-26 18:49:33

nostrzyka ja bym nie sial na zime tylko wiosna

miodowit

miodowit

2017-12-03 18:05:33

myślę że to zły pomysł bo te rośliny razem nie będą rosły.facelia i nostrzyk razem tak.

Kainzow

Kainzow

2018-01-21 22:00:09

Pomysł bardzo niedobry.Przegorzan w okresie wschodów jest bardzo wrażliwy na zachwaszczenie.Facelia zagłuszy przegorzan i nic z tego nie będzie.Oddzielny siew przegorzanu i facelii uważam za racjonalny.Przegorzan kwitnie w drugim roku po siewie i wyrasta na dwa metry i powtarza kwitnienie co roku, wówczas w jego cieniu nie wyrośnie,facelia,ani żadna inna roślina.

Mazurek

Mazurek

2018-02-02 11:23:18

a ja kupiłem przez internet (3-literowa nazwa:))) sadzonki przegorzanu, już taki podrostki 15-20 cm i chcę niedługo wysadzić do gruntu 30 sadzonek=30 zł. Polecam.
I mam pytanie, czy facelia MUSI mieć przygotowaną ziemię (zaorana, odchwaszczoną itp) czy można ją wysiewać bezpośrednio na łąkę? Może głupie pytanie :((

piotr610

piotr610

2018-05-16 07:00:02

Dziękuję za odpowiedzi. Jednak nie mozna siać wszystkiego razem. Z facelii i nostrzyka posianego na zimę wiosną nie było śladu. Przegorzan pokielkował ale tez w niewielkiej ilości . Chyba że za mało nasion posiałem przegorzanu 6kg na ha .

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.