Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Apiterapia i kosmetologia

Przechowywanie mleczka pszczelego Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 4321

Zaloguj się aby obserwować temat

luli

2015-01-22 15:14:28

Poproszę o radę: chciałabym kupić mleczko pszczele, a w Bartniku powiedziano mi, że można kupić tylko w postaci roztworu (np. w miodzie), bo inaczej przechowywać poza sezonem się nie da. Mnie kusi taka węgierska firma, która niby ma mleczko 100% http://www.mleczkopszczele.pl/mleczko-pszczele-cena Czy to wiarygodne? będę bardzo wdzięczna za opinię.

Lukasz_Baniak

2015-01-23 11:15:31

Koleżanko, strona którą podałaś nie należy do węgierskiej firmy. Co do mleczka to powiem Ci jak jest, bo ktoś mam wrażenie, chce Cię oszukać.

Mleczko pszczele jest wrażliwe na światło i na temperaturę. Aby nie straciło swoich właściwości szybko to powinno być zamknięte w szczelnym pojemniku i trzymane w lodówce w temperaturze od 0 do 5 stopni. Mleczko pszczele trzymane w temperaturze pokojowej zachowa swoje właściwości góra przez kilka dni.
Przechowywane w lodówce w temp. 0-5 °C może być przechowywane przez okres roku.

luli

2015-01-23 11:24:41

Dziękuję za odpowiedź. To chyba polska firma, ale sprowadza z Węgier,ma jakiś węgierski certyfikat... Gdzieś tam w informacjach znalazłam punkt dotyczący temperatury: jest mowa o temperaturze 0-5 stopni i o tym, że po odebraniu przesyłki trzeba ją umieścić w lodówce. Ale mimo wszystko mam wątpliwości....

factis

2015-01-25 15:33:03

@luli ja bym proponował Ci kupić mleczko od pszczelarza a nie od jakieś firmy pośredniczącej w sprzedaży produktów pszczelich. Co jak co ale pszczelarze, którzy posiadają zgodę na sprzedaż bezpośrednią dbają (bo dbać muszą) o jakość sprzedawanych produktów.

luli

2015-01-26 10:34:59

dzięki! macie rację.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Łosoś w musztardzie i miodzie

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Jak rozwija się matka pszczela?

Podkurzacz – przyrząd do odymiania pszczół

Oliwnik wąskolistny, oliwnik zwyczajny – roślina miododajna