Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do ciekawostek

Witam rozpoczynamy już 3 dekadę września. Karmienie zimowe. Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2093

Przejdź do ciekawostki Witam rozpoczynamy już 3 dekadę września. Karmienie zimowe.

Zaloguj się aby obserwować temat

Kryspin

2021-09-19 18:40:24

Już najwyższy czas skończyć karmienie.A i leczenie przeciwko warrozie . Zalecam co najmniej 3 razy odymiać.Ja odymiam ,dodatkowo daje paski ,oczywiście nie równocześnie.Warroza jest najbardziej w starych rodzinach. Mniej jest jej w nowych rodzinach i odkładach.Dobre są rosyjskie paski.Tabletki ukrainskie są zbyt małe i zle sie podpalają. Ale są skuteczne, tylko trzeba mieć cierpliwość do ich podpalenia.

Kryspin

2021-10-03 09:45:57

Witam.Kto ma wyściółkowane pod ulami ,Ja mam wyłożoną czarną włókninę ogrodową.Ten widzi co wypada z ula,co wynoszą pszczoły i co wypada na wyściółkę.Teraz w początkach pażdziernika jeśli zauważycie bez lotne pszczoły, trzeba natychmiast podjąć radykalny środek aby to zwalczyć. Jedyny środek to taki jaki poleca Pan Sabart.Ten środek to RAPICID.Zrobić 3 % roztwór z syropem i opryskać nim pszczoły pod powałką.Tylko to pomaga. Może są i inne środki ale ja ich nie znam.

Weź udział w dyskusji:

Ostatnio dodane posty:

Rozdzielenie się miodu
01 Października 2022

Brak matki po połączeniu rodzin
16 Września 2022

Rozdzielenie się miodu
15 Września 2022

CO PRAWDA JEST DOPIERO 20 STYCZNIA ALE RODZINY JUŻ ZACZĘŁY CZERWIENIE.
15 Września 2022

Ogrzewanie uli
15 Września 2022

Rozdzielenie się miodu
14 Września 2022

Ostatnio dodane tematy:

Brak matki po połączeniu rodzin
16 Września 2022

Rozdzielenie się miodu
14 Września 2022

Pierwsze domki dla dzikich pszczół w Kielcach 2022
03 Sierpnia 2022

Ślazowiec pensylwański, malwa pensylwańska - roślina miododajna
26 Maja 2022

Pszczoły przy wybiegu dla koni
10 Kwietnia 2022

Najaktywniejsi w tym tygodniu:

Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

BeePower! w Polsce i za granicą

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Kaczka po mazursku

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem