Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do ciekawostek

Witam rozpoczynamy już 3 dekadę września. Karmienie zimowe. Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2520

Przejdź do ciekawostki Witam rozpoczynamy już 3 dekadę września. Karmienie zimowe.

Zaloguj się aby obserwować temat

Kryspin

2021-09-19 18:40:24

Już najwyższy czas skończyć karmienie.A i leczenie przeciwko warrozie . Zalecam co najmniej 3 razy odymiać.Ja odymiam ,dodatkowo daje paski ,oczywiście nie równocześnie.Warroza jest najbardziej w starych rodzinach. Mniej jest jej w nowych rodzinach i odkładach.Dobre są rosyjskie paski.Tabletki ukrainskie są zbyt małe i zle sie podpalają. Ale są skuteczne, tylko trzeba mieć cierpliwość do ich podpalenia.

Kryspin

2021-10-03 09:45:57

Witam.Kto ma wyściółkowane pod ulami ,Ja mam wyłożoną czarną włókninę ogrodową.Ten widzi co wypada z ula,co wynoszą pszczoły i co wypada na wyściółkę.Teraz w początkach pażdziernika jeśli zauważycie bez lotne pszczoły, trzeba natychmiast podjąć radykalny środek aby to zwalczyć. Jedyny środek to taki jaki poleca Pan Sabart.Ten środek to RAPICID.Zrobić 3 % roztwór z syropem i opryskać nim pszczoły pod powałką.Tylko to pomaga. Może są i inne środki ale ja ich nie znam.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Bigos staropolski na winie z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Ananas w czekoladowym cieście

Budyniowa owsianka czekoladowa z miodem

Kiwi w cieście z miodem rzepakowym