Portal Pszczelarski

Pszczeli Port

Forum pszczelarskie - Komentarze do ciekawostek

Temperatura pomieszczenia do wirowania i klarowania miodu Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1361

Przejdź do ciekawostki Temperatura pomieszczenia do wirowania i klarowania miodu

Zaloguj się aby obserwować temat

blondynekkrk

blondynekkrk

2016-11-14 19:57:20

Za zimno źle, za ciepło też nie dobrze :) I niech ktoś nie myśli teraz, że praca pszczelarza należy do najłatwiejszych!

Kryspin

Kryspin

2021-03-22 10:23:36

Wszystko zależy jak kto przystępuje do wirowania miodu. Ja wybieram ramki do wirowania w dni ciepłe wyjęte ramki natychmiast przenoszę ,albo przewożę do pomieszczenia do wirowania.Ramki są ciepłe i miód wylatuje dobrze z komórek. Ci którzy maja pasiekę daleko a wirują na drugi dzień albo i póżniej, powinni ramki przechować w pomieszczeniu ciepłym.Z Zimnych ramek trudno się wiruje. Ale pasieki wywożą pasiecznicy doświadczeni i oni wiedzą jak to robić.Pamiętać też o wirowaniu ramek z miodem rzepakowym.Te nie mogą za długo przebywać nawet w ulu. trzeba je wirować jak najszybciej bo miód rzepakowy zastyga.W tedy już nie da rady go wywirować.Może służyć jako pokarm do odkładów.

Kryspin

Kryspin

2021-03-27 18:18:44

Witam. Do pierwszego
wirowania miodu to jeszcze trochę czasu zejdzie. Teraz całą naszą uwagę trzeba zwrócić na to by pszczoły miały wystarczająco pokarmu aby mogły matki czerwić na maxa. Gdy w ulu jest mało pokarmu matki czerwią słabo.Pamiętać też o dopasowaniu wielkości gniazda. Słaba rodzina nie ogrzeje dużej powierzchni.W miarę zwiększania się ilości pszczół ,stopniowo powiększmy gniazdo o 1 lub 2 ramki.Nie polecam też podanie całego korpusu na miodnię. Przy pogorszeniu się pogody zachamuje to rozwój.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Ostatnio dodane posty:

Badania miodu - analiza pyłkowa
02 Czerwca 2021

Liofilizator w twojej Pasiece
28 Maja 2021

Kaczka pieczona z miodem, jabłkami i żurawiną
21 Maja 2021

Co kupić na dzień kobiet?
17 Maja 2021

Ile można zjeść miodu lub pyłku pszczelego aby nie zaszkodził?
14 Maja 2021

Jak leczą się pszczelarze?
12 Maja 2021


Ostatnio dodane tematy:

Badania miodu - analiza pyłkowa
02 Czerwca 2021

Liofilizator w twojej Pasiece
28 Maja 2021

Rózne gatunki pszczół w pasiece
12 Maja 2021

trutówka
10 Maja 2021

Kremowanie miodu
09 Maja 2021


Najaktywniejsi w tym tygodniu:

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.