Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Tematy nie związane z pszczelarstwem

Chmara pszczół. Odstraszać? Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 488

Zaloguj się aby obserwować temat

Kujawianka

Kujawianka

2018-04-10 23:05:25

Zaznaczam, że nie mam pasieki, więc nie mam pojęcia jak postępować w tej sytuacji. Mieszkam na wsi, mam gospodarstwo rolne. Kupujemy śrutę rzepakową, którą karmimy bydło. W zeszłym tygodniu w oborze zaczęło się pojawiać mnóstwo pszczół. Przylatują one do tej (workowanej) paszy. Jest ich tyle, że nie da się dotknąć worków, po prostu rój. W związku z tym pytam, czy ktoś wiem co mogę z tym zrobić? Czy pszczoły się odstrasza? Podejrzewam, że przylatują z uli, które są stosunkowo niedaleko mojego gospodarstwa.

blondynekkrk

blondynekkrk

2018-04-11 07:49:03

Hej!

Proponowałbym w pierwszej kolejności udać się do właściciela pasieki, żeby przestawił ule w inne miejsce.

Pszczoły możesz odstraszyć wykorzystując do tego podkurzacz i naturalne paliwo do niego. Dym z podkurzacza skutecznie odstraszy pszczoły.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.