Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Kurs dla pszczelarzy Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 4199

Zaloguj się aby obserwować temat

Pawel12345

2022-10-17 14:28:53

Dzień dobry,
dziś może trochę nietypowe pytanie ale sytuacja wygląda następująco: chciałbym zrobić prezent dziadkowi, który prowadzi swoją pasiekę od kilku lat. Ta pasieka to jego oczko w głowie, więc w sezonie spędza tam 3/4 swojego czasu. Na początku, wykorzystując fakt, że idzie zima pomyślałem o jakichś książkach na ten temat.
Potem wpadłem jednak na pomysł, że chciałbym mu wykupić jakiś kurs/warsztat, w którym mógłby wziąć udział. I tu zaczynają się schody, ponieważ przeglądając różne oferty większość kursów 2-3 dniowych jest dla początkujących/planujący założyć pasiekę. Jeżeli chodzi o bardziej zaawansowane kursy to jedyne co znalazłem to 10 mc więc nie chciałbym uszczęśliwić go na siłę i "uwiązywać" na tak długo. Pytanie czy możecie Państwo polecić gdzie najlepiej szukać takich kursów? Ewentualnie jakieś alternatywy?

altankowo

2022-10-19 21:41:04

Dzień dobry. Podbijam temat. Również jestem zainteresowany kursem pszczelarskim lub instruktażem z prowadzenia pasieki (gmina Szemud, pomorskie)

blondynekkrk

blondynekkrk

Weź udział w dyskusji:
  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Miód - produkt pszczeli

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Biały miód leśny z Mount Oku