Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

rozterki młodego pszccelarza Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1131

Zaloguj się aby obserwować temat

Edyta701

Edyta701

2020-12-30 10:46:23

WITAM,MAM TAKIE PYTANIE ,MYŚLE ŻE TYPOWE DLA POCZĄTKUJĄCEGO PSZCZELARZA.MOJE PSZCZOŁY TEZ LATAJĄ NAWET DZIŚ,NIE BYŁO MROZU I CHOĆ WIAŁO TAK ŻE DRZEWA PRZYGINAŁO DO ZIEMI TO LATAŁY. TYLKO JA SIĘ MARTWIĘ TYM CZY IM WYSTARCZY JEDZENIA , BO TAK SOBIE MYŚLĘ ŻE GDYBY SIEDZIAŁY ZBITE W KŁĘBIE TO BY TYLE MOŻE NIE POTRZEBOWAŁY JEDZENIA CO TERAZ JAK WYLATUJĄ, BO JAK POLATAJĄ I NIC NIE ZNAJDĄ TO TĄ ENERGIĘ MUSZĄ CHYBA UZUPEŁNIĆ. JA KARMIŁAM DOPUKI BRAŁY ,ALE TERAZ PRZY TEJ POGODZIE TO SIĘ ZASTANAWIAM CZY NIE MOŻNA BY CIASTA POŁOŻYĆ NA RAMKI ,CHOCIAŻ WIEM ŻE TERAZ TO NIE WOLNO ZAGLĄDAĆ DO ULI. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

Kryspin

Kryspin

2021-01-28 10:23:05

Witam Panią Edyto i wszystkich początkujących pszczelarzy.Pszczoły obojętnie czy trochę fruwają czy są w kłębie, zużywają pokarm. W zimie na tyle mało- około 30 deko na miesiąc.Silne około 30 -40 deko.Ciepła jesień i początek zimy powodował że matki czerwiły i to jest potem powodowane brakiem pokarmu na przedwiośniu.Jeśli tylko pogoda pozwala należy podawać ciasto. Lepiej ciasto niż syrop. A jeśli już to inwert.Ja już podaje ciasto gdy widzę że rodziny są silne i obsiadają 7 ramek to wiem że zostało im mało pokarmu. Lepiej podkarmiać już na początku lutego, a nawet wcześniej bo wtedy następuje powoli czerwienie w silnych rodzinach.Nie ma obawy wtedy że pszczoły padną Z GŁODU.Kryspin

Kryspin

Kryspin

2021-01-29 08:47:04

Okolice gdzie pszczelarz może liczyć tylko na miód wiosenny i ostatni miód, to lipowy, musi inaczej gospodarować nić ci pszczelarze którzy najczęściej zaczynają na lipie a kończą na wrzosie czy nawłoci.Przygotowanie rodzin do wczesnego pożytku można przygotować rodziny tylko w ulach ciepłych i bardzo ciepłych dodatkowo ocieplać dennicę i powałkę.Już najpóżniej do połowy lutego podawać ciasto na powałki.Jeśli jest możliwość pyłek i wodę.Ja tak robię co roku. Gospodaruję na ulach wielkopolskich ocieplanych. Dennice ocieplane i powałki. Zawsze co roku mam miód wiosenny i rzepakowy.Dziś 29 stycznia silne rodziny dostają ciasto i juz czerwią ,powałki sa ciepłe. Rzepak w mojej okolicy zakwita w ostatniej dekadzie kwietnia w tedy mam już bardzo silne rodziny.Wirowanie następuje na przełomie kwietnia i maja z sadów a potem już czysty miód rzepakowy.Mam kolegów pszczelarzy którzy postąpili z moją radą ,dziś cieszą się dobrym zbiorem miodu.Ci którzy gospodaruja na otwartej dennicy i zimnych ulach maja puste sloiki.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Ostatnio dodane posty:

Zrujnowana pasieka
25 Lipca 2021

Zrujnowana pasieka
20 Lipca 2021

Jak pozbyć się dzikich pszczół z kostki
20 Lipca 2021


03 Lipca 2021

Badania miodu - analiza pyłkowa
02 Czerwca 2021

Liofilizator w twojej Pasiece
28 Maja 2021


Ostatnio dodane tematy:

Zrujnowana pasieka
20 Lipca 2021

Jak pozbyć się dzikich pszczół z kostki
20 Lipca 2021

Badania miodu - analiza pyłkowa
02 Czerwca 2021

Liofilizator w twojej Pasiece
28 Maja 2021

Rózne gatunki pszczół w pasiece
12 Maja 2021


Najaktywniejsi w tym tygodniu:

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.