Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Przenoszenie pszczół Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1504

Zaloguj się aby obserwować temat

Piotrgabi23

2019-12-04 18:13:48

Witam mam pytanie ale proszę o odpowiedz pszczelarzy doświadczonych praktykom w tym temacie, chodzi mi oto że muszę przenieś 6 uli w inne miejsce ok 80 m kiedy mam to zrobić teraz czy czekać do kiedy?dodam że wolał bym w innym miesiącu.

gajwer

2019-12-07 21:38:11

Witam jeszcze nie jestem doświadczony, ale w tym roku przenosiłem na miej więcej taką samą odległość co ty swoje ule. Przenosiny zrobiłem na przedwiośniu przed ociepleniem (śledziłem pogodę) przed wiosennym oblotem, żeby było powyżej 10 stopni. Po przeniesieniu wy lotki na drugi dzień otworzyłem.

Piotrgabi23

2019-12-10 17:10:40

Dzięki za info ale konkretnie w jakim miesiącu? napisz jak pszczoły na zmianę, nie wracały na stare miejsce.A czym transportowałeś pszczoły.Jeszcze raz dzięki pozdrawiam.

tulipan

2019-12-10 20:37:47

szanowny kolego jestem pszczelarzem z doswiadczeniem powiem ci tak pszczoly mozna przenosic nawet latem tylko nir dalej niz30 centymetrow od poprzedniego miejsca mozna to robic co 2 dni robie tak od dwuch lat i jest dobrze pozdrawiam

gajwer

2019-12-10 22:00:18

Przenosiłem w marcu, śledziłem pogodę, jak temperatura miała skoczyć powyżej 10 stopni w cieniu wtedy przeniosłem z bratem (ul. wielkopolski 5 szt.) próbowałem na taczce, ale nie wyszło, a na przyczepce samochodem nie dojechałbym. U mnie to był wiosenny oblot, tak więc pszczoły nie leciały w stare miejsce (nie zaobserwowałem, na wszelki wypadek postawiłem tam odkładówke). A tak z innej beczki w tym roku u sąsiada przewieźliśmy jeden warszawiak w maju na 500m. (było załamanie pogody, zimno i deszczowo przez prawie dwa tyg.) i wszystko było ok. A i jeszcze jedno ja tak u siebie zrobiłem i jestem zadowolony, jestem początkujący i wszystkiego jeszcze nie wiem więc od ciebie zależy czy zrobisz tak jak ja. pozdr. gajwer.

Piotrgabi23

2019-12-12 19:26:35

Dzięki za odpowiedz.Muszę przenieść ule w inne miejsce bo latem słońce wali w ule przez cały dzień co w efekcie powodowało powyginanie węzy i myślę ze i nastrój rojowy był wyjątkowo częsty pszczoły wisiały na wylotkach do wieczora i szerszenie miały ucztę.pozdrawiam.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

VIII Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego na Zamku Grodziec - relacja z wydarzenia

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Projekt Bzykająca Przyczepka

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie