Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Ginące pszczoły Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1482

Zaloguj się aby obserwować temat

Magda312

2019-03-24 18:33:49

Witam mam takie pytanie: Co mogło stać się z pszczołami? zginęły jesienią, w ulu nie ma padłych owadów. Mój tata od dziecka zajmuje się pszczołami. Posiada tylko kilka uli tzn rodzin pszczelich na własne potrzeby. Czasami po zimie jeden rój lub dwa nie przezimowały. W tym roku nie ma ani jedenej pszczelej rodziny. Ja chciałabym kupić kilka rodzin pszczelich,ale tata upiera się, że ule muszą wyschnąć itd. kiedy najlpiej zjaąć się odbudową naszej małej pasieki?

oro54

2019-03-25 13:28:14

Na 90% główną przyczyną było silne porażenie rodziny warrozą.

Maras62

2019-04-07 11:11:33

Jak wyżej. Nieskuteczne , lu w ogóle zaniedbane , późne leczenie warozzy.I

tulipan

2019-04-14 18:30:34

czy pszczoly byly leczone apiwarolem z tego co wiem apiwarol jest nieskuteczny szkoda tylko pszczol ule mozna wypalic palnikiem pozniej mozna obsadzac rodziny w tych ulach pozdrawiam

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Szaszłyki z marynatą miodową

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Lawenda wąskolistna – roślina miododajna

Korkowiec amurski – roślina miododajna

Podkurzacz – przyrząd do odymiania pszczół