Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Wszystkie rodziny przepadły co robić z pokarmem Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 687

Zaloguj się aby obserwować temat

panol

panol

2018-06-09 17:57:24

Witam,
Mam dosyć ciekawo-dramatyczną sytuację z moimi 15 ulikami. Pszczelarz który się nimi opiekował niestety nagle zachorował na raka a jednocześnie wszystkie rodziny przepadły. Przepadły to znaczy najprawdopodobniej na skutek początkowo łagodnej zimy się przebudziły, i nawet zaczęły czerwić. A potem je przymroziło, na tyle ja laik mogę powiedzieć bo zajrzałem do tych uli, i rozmawiałem z okolicznymi pszczelarzami...i niestety wielu miało podobny problem.
Teraz, początek czerwca, znalazłem chwilkę żeby te ule przejrzeć, i trochę oczyścić. Problem zasadzniczy że uliki mają sporo pokarmu miód oraz syrop cukrowy z pączkami sosny i piołunem. Rodzin nie ma, choc wlasnie po otwarciu wlotków w ciągu paru dni rój zaleciał. Do tego mam 25ha facelii u siebie. Więc nie bardzo wiem co z tymi ulami robić. Po przeczyszczeniu ulików i wyrzuceniu czerwiu i martwych pszczółek otworzylem wlotki i myslalem zeby czekac na roje - niestety dopiero teraz bo naprawde nie mialem na to czasu. Ale co z tym pokarmem - "gorzkim miodem". Zeby to sie nie pomieszalo. A moze wywieźć to wszystko 2.5km i postawic posrodku mojej facelii.

Lukasz_Baniak

Lukasz_Baniak

2018-06-09 20:01:37

Witaj, sytuacja dosyć kiepska - nie powiem. Nie miałem takiej sytuacji nigdy więc proszę nie traktuj tego jako wyroczni. Szkoda pokarmu, ale ja bym się go pozbył. Mając na myśli pozbył, wyciągnął ramki z miodem i przeniósł je do innego/innych pustych uli. Niech "nowe pszczoły" same zdecydują, czy chcą z niego skorzystać.

Bikej0909

Bikej0909

2018-06-15 08:11:57

jak chcesz to zadzwon 667125064 to moge Ci jakos doradzic

blondynekkrk

blondynekkrk

2018-06-21 16:51:39

Bikej0909, a czemu nie przez forum, żeby i inni mogli skorzystać z Twoich rad? :)

Bikej0909

Bikej0909

2018-06-22 06:22:09

duzo pisania a malo czasu

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę
Sklep internetowy Krauz

Kanał na Twitter

Newsletter

Nota informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Jacek Balana EL-TER, z siedzibą przy ul. Granicznej 505, 32-095 Narama. W przypadku wyrażenia powyższej zgody, dane będą wykorzystywane do przesyłania treści marketingowych. Dane osobowe będą przechowywane do momentu ustania ich przydatności/cofnięcia zgody. Informujemy, iż ma Pani/Pana możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na swoją szczególną sytuację, wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli przetwarzanie Pani/Pana danych będzie naruszało przepisy o ochronie danych osobowych. Pani/Pana dane osobowe będą przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenia Administratora. W niektórych przypadkach Pani/Pana dane mogą być przekazywane do państw trzecich np. jeżeli będzie to niezbędne dla świadczenia usługi na Pana/Pani rzecz lub będzie to uwarunkowane inną podstawą prawną. Pani/Pana dane mogą podlegać profilowaniu, w celu wykorzystania danych osobowych do analizy lub prognoz dotyczących osobistych preferencji i zainteresowań. Administrator nie podejmuje decyzji która opiera się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu i istotnie wpływa na osobę, której dane dotyczą. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celów.

Portal Pszczelarski 2013 - ∞ © Wszelkie prawa zastrzeżone

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Portal Pszczelarski

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.