Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

zła zimowla Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 349

Zaloguj się aby obserwować temat

tofik

tofik

2018-02-12 17:28:51

Witam z góry przepraszam za wszystkie ewentualne błędy nigdy nie korzystałem z żadnego forum ale bardzo potrzebuję pomocy. Dużo szukałem w necie ale nic za bardzo nie znalazłem na mój temat. Także do rzeczy jestem Świerzym pszczelarzem mam pszczoły od 5 lat nigdy nie spotkałem się z taką sytuacja dzisiaj zauważyłem w jednym ulu warszawskim poszerzanym że pszczoły zaczeły wylatywać na dwór są jakieś nie spokojne głośne brzęczą. Nie zaglądałem do ula zimują na 8 ramkach pokarmu dałem 14 kg leczone od warozy paskami biowar 500 a takrze odymine apiworem 3 razy w odstępach 7 dniowych. Pogoda pochmurna -3 stopnie także zaczynam się bąć. Proszę o pomoc

blondynekkrk

blondynekkrk

2018-02-15 06:11:43

Hej! Być może pszczoły są zdenerwowane jakimiś odgłosami/drganiami z zewnątrz? Czy sytuacja się powtarza? Gdzie masz zlokalizowaną pasiekę (czy blisko ruchliwej drogi/placu budowy)?

tofik

tofik

2018-02-15 13:28:19

Pasieka znajduje się w sadku zdała od gospodarstwa sąsiadów i drogi wokół szczere pola pasieka osłonięta od wiatru także to raczej odpada. Sytuacja powtarza się praktycznie co dzień dziwi mnie to gdyż temperatura jest na minusie.

Bikej0909

Bikej0909

2018-02-16 13:05:17

moze mysz jest-sprawdz lub zębiełek czy jakos tak

tofik

tofik

2018-02-16 18:42:32

Na początku tak myślałem ale ul jest prawie nowy na wylotku jest założona zasuwa a wentylacja w daszku ma otwory w których jest drobna siatka wiec raczej to nie możliwe. Dodam to jeszcze że daszek jest zamykane na tzw wczepu wiec raczej to też odpada.

Prukfa

Prukfa

2018-02-16 22:36:44

Gospodarka pasieczna Wanda Ostrowska
Rozdział IV. Podstawowe prace pasieczne / Podrozdział 7 Zimowla Pasieki
“Głośny szum związany w wybryzgiwaniem pszczół z wylotu jest charakterystyczny dla rodzin znajdujących się w zbyt ciasno ułożonym gnieździe i wskutek tego odczuwających pragnienie. W tym wypadku oprócz powiększenia szpary wylotowej można wsunąć na dno ula kawałek nasączonej wodą waty, a jeżeli jest ciepło, podać z brzegu jeden plaster (ogrzany uprzednio) z poszytym zapasem pokarmu.”

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Ostatnio dodane posty:

Sosna na ule jednościenne
17 Lutego 2018

Sosna na ule jednościenne
17 Lutego 2018

BeesVita Plus – produkt do walki z warrozą z USA
17 Lutego 2018


17 Lutego 2018

Dofinansowanie
17 Lutego 2018

Dofinansowanie
17 Lutego 2018


Ostatnio dodane tematy:

Dofinansowanie
17 Lutego 2018

Czy wymierają pszczoły w Karkonoszach i Górach Izerskich?
16 Lutego 2018

Pszczoły potrafią udoskonalić swoją ścieżkę lotu
15 Lutego 2018

zła zimowla
12 Lutego 2018

pszczoły kaukaskie
10 Lutego 2018


Najaktywniejsi w tym tygodniu:

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Kanał na Twitter

Newsletter

Portal Pszczelarski 2013 - ∞ © Wszelkie prawa zastrzeżone

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Portal Pszczelarski

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.