Portal Pszczelarski

Pszczeli Port

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Kolor lotniska w ulu Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1987

Zaloguj się aby obserwować temat

PiotrP

PiotrP

2018-02-05 21:46:20

Witam. Jestem początkującym w tematyce pszczelarstwa. Rozmyślałem o pomalowaniu lotniska na biało. Chciałbym znać wasze zdanie odnośnie mojego toku rozumowania. Wiem że pszczołom jest to obojętne, ale z racji tego, że planuje ustawić ule w miejscu nasłonecznionym (rośliny dające cień są jeszcze małe, a daszki są białe). Lotnisko w tym kolorze nie nagrzewa się zbytnio, zaś większa część odbitych promieni mogła by wpaść do ula wywabiając wcześniej pszczoły do pracy (krótsze dni wiosną/jesienią).

Kryspin

Kryspin

2021-03-07 11:20:59

Witam.Myślę że kolor lotniska ma duże znaczenie ,ale tylko jego kolor służy przeciwko błądzeniu pszczół.Nagrzewanie,odbijanie i te inne rozterki są pozbawione jakiego kolwiek sensu.Jeśli ule stoją blisko siebie to kolor lądowiska,samego korpusu daje większą orientację pszczołom żeby trafiały do swego ula.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

ToSieNosi.eu
Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków
ToSieNosi.eu

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.