Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Rodzaje gęstości miodu Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 561

Zaloguj się aby obserwować temat

jaidau

jaidau

2018-01-09 23:41:31

Kiedyś dostałam słoik starego miodu, który był całkiem stały i twardy. Teraz w sprzedaży są tylko miody płynne lub półpłynne (kremowane). Od czego zależy taka konsystencja miodu? czym różni się współczesny miód od tego dawniej, że jest zawsze płynny?

blondynekkrk

blondynekkrk

2018-01-10 05:57:15

Hej! Prawdziwy miód zawsze krystalizuje. Najdłużej akacjowy, najszybciej rzepakowy. Który miód kupiłaś? Będzie mi się łatwiej odnieść do pytania :)

jaidau

jaidau

2018-01-10 11:33:01

Hej :). W tym tygodniu kupiłam gryczany i jest całkiem płynny. Bardzo mnie to zaciekawiło, co się w miodach zmieniło, że nie krystalizuje, nie wiadać w sprzedaży skrystalizowanego miodu.

oro54

oro54

2018-01-10 13:17:24

Zmienili się pszczelarze, a nie prawdziwy miód.

mati

mati

2018-01-11 06:34:46

som pszczelarze co dodajom inwertu lub cukru do miodu niektozy terz podgrzewajom miod przed sprzedaza co by byl plynny jak kupujesz miod to lepiej kupuj od znajomego sprawdzonego pszczelarza lub zaufanego zrodla a wczesniej sprawc czy dany miod o tej porze wystepuje i ile powinien krystalizowac np teraz nie kupisz miodu rzepakowego w konsystencji plynnej raz bo szybko krystalizuje dwa bo nie ma takiego pozytku

blondynekkrk

blondynekkrk

2018-01-20 07:00:39

jaidau, poczekaj. Ten miód też z pewnością skrystalizuje. Miód gryczany miodowi gryczanemu nie jest równy. Wszystko zależy jaki nektar poza tym z kwiatów gryki pszczoły jeszcze zbierały i ile go faktycznie w miodzie jest.

Inną sprawą jest to, że zmieniło się pokolenie pszczelarzy. Nie mówię, że ci nowi są źli, ale przyświecają im zupełnie inne cele niż tym, którzy zajmowali się pszczelarzeniem 30 lat temu :)

oro54

oro54

2018-01-20 16:17:24

Cele pszczelarzy zawsze były podobne: mieć dobry miód, znaleźć klienta, sprzedać go za godziwą cenę i mieć satysfakcję z chodzenia wokół pszczół. Obecnie powstała nowa grupa "pszczelarzy" idealnie wpisująca się w to co dzieje się wokół. Coraz więcej jest miodów o jakości konkurującej z wędlinami powstającymi z 1 kilograma mięsa, o masie dwóch kilogramów.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Ostatnio dodane posty:

SYMPOZJUM PSZCZELARSKIE
13 Stycznia 2019

Do czego służą mateczniki?
09 Stycznia 2019

żmijowiec grecki
09 Stycznia 2019

Do czego służą mateczniki?
09 Stycznia 2019

Walce do węzy
06 Stycznia 2019

Mol woskowy w innej roli niż nalewka
06 Stycznia 2019


Ostatnio dodane tematy:

SYMPOZJUM PSZCZELARSKIE
13 Stycznia 2019

Pszczeli Port - polski producent węzy pszczelej
06 Stycznia 2019

Sukces kolejnej edycji akcji Adoptuj pszczołę!
01 Stycznia 2019

Dzięki lokalnym pszczelarzom powstała lipowa aleja niepodległości w Bielińcu
01 Stycznia 2019

Rzeźba św. Ambrożego pilnuje pszczół pszczelarza z Żor
01 Stycznia 2019


Najaktywniejsi w tym tygodniu:

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.