Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Szybkie pytanie - krótka odpowiedź

Wsparcie dla pszczelarzy Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1502

Zaloguj się aby obserwować temat

wowosowa

wowosowa

2017-09-22 12:49:25

Według jakiego klucza dzielone są w Waszych kołach środki przyznane na dofinansowanie zakupu sprzętu. Nie byłoby problemu, gdybyśmy otrzymywali pełne 60% wartości netto. Kwota ta jest jednak w każdym roku o połowę niższa. W związku z tym otrzymany fundusz dzielimy wg ilości posiadanych rodzin, co nie wszystkim się podoba. Czy stosujecie inne metody podziału?

Markomiod

Markomiod

2017-09-26 10:51:40

Jeżeli chodzi o dofinansowanie do zakupu sprzętu pszczelarskiego to związek, stowarzyszenie itp. składa wniosek do byłej ARR. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu ARR przelewa pieniądze na rachunek związku i przekazuje wykaz wypłat dla każdego pszczelarza z którym była podpisana umowa na dofinansowanie. I taką kwotę zgodnie z prawem związek musi pszczelarzowi wypłacić. Nie może wybierać sobie innego klucza rozdzielającego te środki. Jest to nie zgodne z zarządzeniem. Rzadko się zdarza że kwoty są niższe niż 70% kwot wnioskowanych. Jeżeli uważacie że środki są rozdzielanie nieuczciwie lub nie zgodnie z przepisami możecie zgłosić to to KOWR lub ARiMR.

wowosowa

wowosowa

2017-11-28 17:46:08

Markomiod. Zapytam inaczej. Czy w Twoim kole każdy pszczelarz, zakupujący sprzęt otrzymuje zwrot w wysokości 60 % wartości netto?
Nie mogłem być na Forum wcześniej:)

eryk16

eryk16

2017-12-02 05:58:48

Nie wiem jakie jest Wasze doświadczenie, ale mam wrażenie, że temat wsparcia dla pszczelarzy jest zawsze tematem gorącym. Zawsze bo zawsze ktoś czuje się oszukany. Jeżeli nie zostanie "poszkodowany" przez związek do którego należy, to zrobi to producent sprzętu znacznie podnosząc ceny.

dusa

dusa

2018-01-21 13:57:01

Mam pytanie mam mala pasieke nie jestem rolnikem a chcialem sie ubezpieczyc na pasiece jest to realne wogule czy nie ktos mi udzieli informacji

blondynekkrk

blondynekkrk

2018-01-22 05:55:00

Siebie czy pasiekę?

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.