Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Produkty pszczele

Miód w kolorze morskim Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 1289

Zaloguj się aby obserwować temat

Annast

2020-09-08 14:11:13

Czy ktoś z Państwa spotkał się z miodem w takim kolorze? Miód pochodzi z Pasieki mojego taty i nie ma zbyt słodkiego smaku. Dodam, też że nie tak jak na zdjęciu widać nie jest przezroczysty.

Załączniki:

Miód w kolorze morskim

blondynekkrk

2020-09-15 21:38:05

Temat już był, ale dotyczył pasieki we Francji: https://www.portalpszczelarski.pl/forum/produkty_pszczele/762/niebieski_miod_-_jak_zrobic.html

Annast

2020-09-21 14:14:48

Dziękuje za podpowiedź. Obawiam się, że w tym przypadku o słodkich odpadach nie ma mowy - w promieniu kilku kilometrów żadnych fabryk tylko wsie i pola. Choć może ktoś ciekawski chciał sprawdzić teorię z Francji i postanowił coś podsunąć pszczółką, bo to nie pierwszy przypadek w okolicy...

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Pierniczki na miodzie

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ogórki z miodem

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Skrzydełka z miodem i chili