Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Prawo i marketing w pasiece

Ustawy dotyczące pszczelarzy Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2938

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2
Lukasz_Baniak

Lukasz_Baniak

2013-12-26 08:47:34

Jest jakiś zbiór ustaw/artykułów prawnych które dotyczą pszczelarzy?

marcin

marcin

2013-12-27 08:13:24

Przygotowaliśmy taki zbiór swego czasu. Oczywiście nie można powiedzieć, że są to wszystkie przepisy regulujące działalność pszczelarzy w Polsce ale na pewno jest to zbiór najważniejszych z nich. Link tutaj: http://www.portalpszczelarski.pl/artykul/137/wykaz_aktow_prawnych_dotyczacych_pszczelarstwa_w_polsce.html

mlody_pszczelarz

mlody_pszczelarz

2013-12-27 23:49:23

czytalem go, jest tego bardzo wiele, jak na moja glowe za duzo, nie da sie tego jakos uporzadkowac? nikt o tym nic nie mowi?

blondynekkrk

blondynekkrk

2013-12-28 09:09:12

W sumie szkoda, że nie ma jakiejś jednej ustawy nazwanej np. ustawa o pszczelarstwie, która by zawierała wszystkie artykuły dotyczące praw i obowiązków pszczelarzy i ich gospodarki pasiecznej.

michal1972

michal1972

2013-12-28 20:14:23

Taka ustawa byłaby bez sensu. Byłby to zlepek artykułów z kodeksu karnego, kodeksu postępowania administracyjnego, kodeksu postępowania cywilnego itd. itp. Z pewnością skomplikowałaby taka ustawa i tak niejasną rzeczywistość prawną w Polsce.

eryk16

eryk16

2013-12-29 11:06:19

Mogłaby mieć odesłania do innych aktów prawnych i to by załatwiło kłopot. A teraz jest pomieszanie z poplątaniem.

pszczelarka78

pszczelarka78

2013-12-29 15:29:31

Michale z 1972 przy nicku, kodeks postępowania administracyjnego, kodeks postępowania cywilnego, to są ustawy, które w głównej mierze mówią organom administracyjnym, sądowym mają wykonywać swoją pracę, co jest wymagane, jak mają wyglądać wymogi procedur. Nie ma w nich słowa co pszczelarze jako tacy mają robić albo czego nie. A ustawa pszczelarska jest potrzebna dla klarowności przepisów.

emil

emil

2013-12-31 12:30:10

Ale czy nie łatwiej byłoby wiedzieć, że jest jeden akt prawny, w którym są najważniejsze kwestie regulujące problemy prawne pszczelarstwa w Polsce?

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.