Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Prawo i marketing w pasiece

Zakaz posiadania pszczół Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2480

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2
michal1972

michal1972

2014-10-03 09:17:36

Ostatnimi czasy głośno było o tym, że w Warszawie jest zakaz posiadania pszczół, a tym samym zakaz zakładania pasieki. Zastanawiam się czy to jest legalne? To jest ograniczanie swobody gospodarczej i osobistej w jednym!

banan

banan

2014-10-04 17:40:07

nie jestem prawnikiem i nie mnie sie na ten temat wypowiadac. zawsze konstytucja jest najwazniejsza. jak w krakowie zakaz palenia drewnem i weglem zostal uznany za niezgodny z konstytucja, to i tutaj tak tez powinno byc.

blondynekkrk

blondynekkrk

2014-10-07 10:50:57

Z tego co się orientuję, zakaz posiadania pszczół jest jeszcze we Wrocławiu. Nie za bardzo rozumiem czemu to ma służyć. Przecież pszczelarstwo miejskie się pięknie rozwija. Nie dość, że w ten sposób jest zwiększana populacja pszczół, to jeszcze na dodatek rośnie nowe pokolenie pszczelarzy!

Lukasz_Baniak

Lukasz_Baniak

2014-10-11 08:38:43

@michal1972, nie wiem czy wiesz, ale zakaz ten został już zniesiony. Już, chociaż powinienem napisać - dopiero. Uważam, że jest to skandaliczne. Skoro jest wolność prowadzenia działalności gospodarczej, to dlaczego legalnie i działających z pożytkiem dla ludzi i środowiska pszczelarzom, zakazuje się zakładania pasiek. Nie wiem szczerze komu to ma służyć. Na szczęście włodarze Warszawy poszli po rozum do głowy.

marcin

marcin

2014-10-20 18:57:14

Osobiście nie widzę powodu, dla którego nie miałoby być pszczół w miastach. Oczywiście wszystko musi też mieć pewne granice rozsądku. Zwróćcie chociażby uwagę na sytuację, w której pszczoły paraliżowałyby życie mieszkańców miasta.

blondynekkrk

blondynekkrk

2014-10-23 08:52:21

No pewnie jakby pojawiła się rójka to mógłby zapanować paraliż miasta. Część osób by się wystraszyła i mogła spowodować jakąś kolizję. Nie daj Boże jeszcze gdyby kogoś uczulonego użądliła pszczoła. Nie pomyślałem w ten sposób. Z drugiej strony przy pszczelarstwie miejskim nie ma się w pasiece 50 pni. Jest kilka i wydaje mi się, że można nad nimi czuwać, tak żeby do rojenia się pszczół nie doszło.

michal1972

michal1972

2014-10-25 08:12:57

Gdy komuś roją się pszczoły to najzwyczajniej jest gapą. Odznaki, że coś zaczyna się dziać, ma się wyłożone jak na tacy. Artykułów na ten temat daleko nie trzeba szukać. W każdym poradniku pszczelarskim i także na tym portalu, można przeczytać, co robić aby zapobiec rójce. Przy pszczelarstwie miejskim takie sytuacje się nie zdarzają i wątpię żeby kiedykolwiek zdarzały. Nie ma też tylu pożytków aby można było trzymać kilkanaście uli.

michal-trabka

michal-trabka

2014-10-27 15:16:40

Dla mnie to chore. Gdyby nie pszczoły to by nas nie było! Skoro są osoby chętne do pszczelarzenia w miastach i mają takie możliwości, to nie można im tego zabraniać. Wiem, że są dzikie owady zapylające w miastach. Dlaczego miałoby nie być pszczół?

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.