Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do artykułów

Pszczoły wybudziły się w styczniu 2023 Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 318

Przejdź do artykułu Pszczoły wybudziły się w styczniu 2023

Zaloguj się aby obserwować temat

Kryspin

2024-02-21 18:52:48

Witam .Kiedy czytam takie bzdety że pszczoły zaczęły się wybudzać z zimowego snu, to ogarnia mnie pusty śmiech. Widać te słowa napisał ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o pszczołach.

Kryspin

2024-02-24 18:39:32

Witam .Dziś chciałbym poruszyć pewną sprawę. Zauważyłem pewną rzecz. Otóż dużo rodzin pszczelich padło u tych pszczelarzy którzy mieli pola rzepaku tuż za płotem gdzie stała pasieka. Rolnicy dokonywali jesienią dwukrotnych oprysków. Co to za opryski i czym oprysków dokonano, tego nie wiem. Ale właśnie ci pszczelarze mają najwięcej ubytków rodzin pszczelich. Sam mam pasiekę w dwóch miejscach i tam gdzie było blisko rzepaku są ubytki .a tam gdzie odległość jest
duża nie ma ubytków. Morze ktoś ma podobne spostrzeżenia.

Weź udział w dyskusji:

Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Kontrola jakości miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie