Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do artykułów

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Opolu liczy straty po zimie 2017/2018 Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 758

Przejdź do artykułu Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Opolu liczy straty po zimie 2017/2018

Zaloguj się aby obserwować temat

Kryspin

2020-07-26 11:43:29

Witam. Tak czytam te artykuły wielkich pszczelarzy i mam mieszane uczucia czy większość z nich zna się w ogóle o biologi,życiu pszczół.I czy zbierają ze swoich pasiek miód ? Ja podaję ciasto na ramki lub powałki około 15 lutego.Ja się bardzo staram aby moje rodziny zaczęły czerwić już w lutym. Czyli w zimie, moja pasieka przynosi miód towarowy. Pierwszy miód wiruje w pierwszych dniach maja, a nawet wcześniej. w tym roku 2020 4 maja.U mnie po lipie nie ma żadnych pożytków. 6 lipca wszystkie rodziny i odkłady dostają syrop.W przeciwnym wypadku miałbym osłabione rodziny do zimowli. Upadków rodzin nie notuję prawie wcale w swej praktyce.Odpowiednio zwalczona waroza i nosema,daje dużą gwarancję na przeżycie rodzin bez spadków.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Miododajny skwer wokół kieleckiego pomnika pszczoły

Targi Miodowe Kamianna 2016

Awaria serwera

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie