Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do artykułów

Cieła zima ponoć nie sprzyja zimowli pszczół. Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 192

Przejdź do artykułu Cieła zima ponoć nie sprzyja zimowli pszczół.

Zaloguj się aby obserwować temat

Kryspin

Kryspin

2020-06-22 13:51:28

Witam. Autor sugeruje że pszczoły nie zapadają w letarg.Czegoś takiego jak długo żyję nie słyszałem.Proszę mi opisać jak to niby wygląda ten letarg ? Są kraje które już dawno mają takie zimy jak my teraz ,a mimo to że zima jest ciepła i kapryśna pszczoły mają się tam dobrze.Jeśli rzepak zaczyna kwitnąć w I dekadzie kwietnia to jak chce autor mieć silne rodziny pszczele do zbioru miody.Należy w/g autora zimować na siatkowanej dennicy nie ocieplać ula. A kiedy to należy ocieplić tę dennice, żeby pszczoły zaczęły się rozwijać ? proszę przybliżyć po kolei czynności ?

Kryspin

Kryspin

2020-06-22 13:53:54

Przepraszam ! Wpadło mi na samym początku wyraz "nie" napisano go przez pomyłkę .Należy go nie brać pod uwagę.

Kryspin

Kryspin

2020-07-10 07:43:43

Witam! Ten sezon był inny dla pszczelarzy pod każdym względem.Kto nie przyspieszył rozwoju pszczół już w lutym ten w zasadzie zebrał bardzo mało miodu.Znam pszczelarz z mojego sąsiedztwa który hodowlę miał na osiatkowanej dennicy. Czyli na chłodno.On ma dziś słoiki puste,bo zakupił całą paletę. A kolega mój i ja mamy miód. Z hodowli na zimno ,to się już dawno wyleczyłem,jak też z uli jedno ściennych. A pszczoły nie zapadają w żaden LETARG ,cały czas są AKTYWNE I ZUŻYWAJĄ POKARM I OGRZEWAJĄ WNĘTRZE ULA. IM ZIMNIEJSZE WNĘTRZE ULA TYM WIĘCEJ MUSZĄ ZUŻYWAĆ POKARMU I WIĘCEJ PRACOWAĆ.Na wiosnę są spracowane i maja jelito pełne a nie mając okazji wyfrunięcia na zewnątrz robią do ula i to jest to co likwiduje pasiekę.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
Pasieki Skiba
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.