Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do artykułów

Cieła zima ponoć nie sprzyja zimowli pszczół. Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2558

Przejdź do artykułu Cieła zima ponoć nie sprzyja zimowli pszczół.

Zaloguj się aby obserwować temat

Strony: 1 2

Kryspin

2020-06-22 13:51:28

Witam. Autor sugeruje że pszczoły nie zapadają w letarg.Czegoś takiego jak długo żyję nie słyszałem.Proszę mi opisać jak to niby wygląda ten letarg ? Są kraje które już dawno mają takie zimy jak my teraz ,a mimo to że zima jest ciepła i kapryśna pszczoły mają się tam dobrze.Jeśli rzepak zaczyna kwitnąć w I dekadzie kwietnia to jak chce autor mieć silne rodziny pszczele do zbioru miody.Należy w/g autora zimować na siatkowanej dennicy nie ocieplać ula. A kiedy to należy ocieplić tę dennice, żeby pszczoły zaczęły się rozwijać ? proszę przybliżyć po kolei czynności ?

Kryspin

2020-06-22 13:53:54

Przepraszam ! Wpadło mi na samym początku wyraz "nie" napisano go przez pomyłkę .Należy go nie brać pod uwagę.

Kryspin

2020-07-10 07:43:43

Witam! Ten sezon był inny dla pszczelarzy pod każdym względem.Kto nie przyspieszył rozwoju pszczół już w lutym ten w zasadzie zebrał bardzo mało miodu.Znam pszczelarz z mojego sąsiedztwa który hodowlę miał na osiatkowanej dennicy. Czyli na chłodno.On ma dziś słoiki puste,bo zakupił całą paletę. A kolega mój i ja mamy miód. Z hodowli na zimno ,to się już dawno wyleczyłem,jak też z uli jedno ściennych. A pszczoły nie zapadają w żaden LETARG ,cały czas są AKTYWNE I ZUŻYWAJĄ POKARM I OGRZEWAJĄ WNĘTRZE ULA. IM ZIMNIEJSZE WNĘTRZE ULA TYM WIĘCEJ MUSZĄ ZUŻYWAĆ POKARMU I WIĘCEJ PRACOWAĆ.Na wiosnę są spracowane i maja jelito pełne a nie mając okazji wyfrunięcia na zewnątrz robią do ula i to jest to co likwiduje pasiekę.

Kryspin

2020-07-23 08:11:55

Witam. Widzę że niektórzy wycofali się z tego że pszczoły w zimie zapadają w letarg lub sen.Smutne jest że wypowiadają się tak spece od pszczelarstwa piastujący różne funkcje w kołach pszczelarskich.Piszą banialuki i mącą w głowach młodych pszczelarzy.Pszczoły to nie osy i są cały rok aktywne,pobierają pokarm ,a w zimie wytwarzają ciepło w ulu i przy większych mrozach w kłębie.Można hodować pszczoły na dennicy otwartej w zimie, ale tam gdzie pożytki zaczynają się na lipie albo na wrzosie,czy nawłoci. Wszędzie tam gdzie nie ma takich możliwości do pozyskiwania miodów póżnych,pszczoły trzeba nastawiać na pożytki wczesne. To jest na sady, mniszek i rzepak. Tu tylko wczesny rozwój da pożądany efekt.W żadnym ulu cienkościennym i nie ogrzewanym i na otwartej dennicy nie osiągniemy efektu wczesnego rozwoju do pożytków wczesnych.Chętnie podyskutuję z przeciwnikami tego.

Kryspin

2020-08-29 13:26:44

Witam. Kończy się miesiąc sierpień,czas dokonywać przeglądów rodzin pszczelich.Powoli układać wielkości gniazd na zimowlę.Zauważyłem że wiele rodzin jest silnych o tej porze i nie zawsze możemy zdjąć górne pół nadstawki,czy korpusy.Literatura mówi że do 10- 15 września należy zakończyć karmienie na zimę. Nie wszyscy mogą tego dokonać bo nawłoć kwitnie. Proszę się tym nie przejmować. wiele pszczelarzy ma przygotowane ramki z pokarmem i po ostatnim miodobraniu wsadzi ramki z pokarmem do uli.Kto nie ma za karmi. Te wszystkie teorie o za karmianiu,biorą w łeb. Czasy się zmieniły,klimat się wyrażnie ocieplił.Jeśli ktoś nie podkarmiał pszczół na rozwój po miodobraniu w lipcu,to może mieć słabe rodziny.Jak teraz na gwałt zakarmi na zimę to na wiosnę może być kłopot z siłą rodzin.Proszę jednak przez 1 -lub 2 zakarmiać na rozwój małymi dawkami.

Kryspin

2020-10-04 19:51:00

Witam ! Od kiedy pszczelarzę a to już sporo lat,nie zauważyłem tak dużej ilości warrozy w ulach.Już w lutym podałem pszczołom ciasto z tymolem a zaraz potem stosowałem Rosyjskie paski na warrozę. W czasie sezonu liście rabarbaru (może nie systematycznie).Teraz stosuje odymianie i sypie się warroza. Czyżby niezwykłe upały powodowały taki wylęg warrozy. Ktoś kiedyś powiedział że wysoka temperatura w ulu zabija warrozę ?Znajomy już melduje że ma niektóre ule puste.Zachęcam wszystkich żeby stosowali APIWAROL i odymiali nawet 3 razy.Bo wielu może się wiosną rozczarować kondycją rodzin pszczelich.

Kryspin

2021-03-26 19:46:31

witam. Mamy już wiosnę od kilku dni.Rodziny przeżyły. Czy wszystkie i czy wszystkim ? Tym którym przeżyły Trzeba dokładnie sprawdzić stan zapasów.Bo może się okazać że pszczoły padną z głodu właśnie teraz kiedy czerwią ubywa szybko pokarmu.O pożytkach w tym czasie nie ma mowy by zaspakajały potrzeby.

Kryspin

2021-04-05 18:37:56

Witam Minęły Święta Wielkanocne. Przyroda w stosunku do ubiegłego roku jest opóżniona, u mnie rzepak zakwitł już 10 kwietnia.W tym zakwitnie około 30 kwietnia.Niemniej pszczoły się rozwijają i u mnie zaczyna się kwitnienie wczesnego agrestu.A to jest nie omylny znak żeby sprawdzić i ewentualnie dodawać ramki z węzą. Ale nie więcej jak 1 lub 2.Bo w przeciwnym razie mamy dużo skrobania.

Strony: 1 2

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Marlenka - ciasto z miodem

Pstrąg z miodem w sosie orzechowym

Letnia sałatka z szynką, melonem i miodem

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Pierniczki świąteczne z miodem

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Bananowe chipsy z miodem

Nalewka jaśminowa z miodem

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową