Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do artykułów

Profesjonalny sprzęt pszczelarski z firmy Konigin Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 4815

Przejdź do artykułu Profesjonalny sprzęt pszczelarski z firmy Konigin

Zaloguj się aby obserwować temat

blondynekkrk

2017-10-10 20:33:23

Markę kojarzę i też na kilku targach widziałem. Dobrze, że pojawia się ktoś, kto może skutecznie zacząć konkurować z innymi, nie tylko na polskim rynku. Konkurencja zawsze jest dobra, byleby była zdrowa :)

mati

2017-11-01 19:01:21

czy jest morzliwosc kupna na raty

zbig

2018-06-16 15:28:49

Sprzęt wygląda dobrze na folderach,ale w praktyce już nie.
Skusiłem się na zakup miodarki kasetowej i po dostarczeniu okazało się że jest mało praktyczna.
Bęben ma wysokosc 76 cm,a odległosc od górnej części kasety do obrzeża bebna to aż 24 cm.
Wkładanie ramek z miodem bardzo uciążliwe,a żeby umyć dno miodarki to chyba trzeba wejsc do środka bo z góry sie nie sięgnie.Kosz i,silnik wibrują w czasie obrotów. Radzę sie dobrze przyjzeć przed kupnem

blondynekkrk

2018-06-21 16:50:26

Zbig, wszędzie dodałeś ten sam komentarz. Nie przeczę temu co zauważyłeś, ale jeżeli był to zakup na odległość to masz prawo zwrotu do 14 dni :) Ale widzę, że używałeś już ją więc niestety temat przepadł.

nesk91

2018-06-27 13:12:25

Zbig, posiadam kasetówke firmy Konigin i kompletnie nie zauważyłem problemu przy wkładaniu ramek do bębna. W przeszłości miałem kasetówke innego producenta i szczerze mogę powiedzieć że Konigin pod względem wykonania i pracy bije ją na głowę. Maszyna pracuję bardzo stabilnie.

TadeuszBrzynski

2019-01-17 12:17:48

A ja posiadam kilka urządzeń, miodarkę 12 kasetową, topiarkę elektryczną i odstojniki z płaszczem firmy Konigin. W przeszłości pracowałem na innej marki sprzęcie i potwierdzam co kolega nesk91. Sprzęt Konigin jest super, bardzo wydajny jeśli chodzi o miodarkę i topiarkę. Wirowanie ramek w miodarce Konigin to 3 min. na każdy wkład co np. u łysonia nie było możliwe. Kasety wychylają się na bęben prawie i to ma duże znaczenie. Jeśli chodzi o wkładanie ramek to kolega zbig chyba z konkurencji albo kosmosu:). Grubość materiałów, całość z nierdzewki, nie ma co nawet porównywać. Moim zdaniem najlepszy produkt na rynku w przyzwoitej cenie.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.