Portal Pszczelarski

Forum pszczelarskie - Komentarze do artykułów

Miód z Ukrainy może wyprzeć polski miód Wróć do listy tematów

Liczba wyświetleń tematu: 2008

Przejdź do artykułu Miód z Ukrainy może wyprzeć polski miód

Zaloguj się aby obserwować temat

blondynekkrk

2016-10-05 19:51:42

Ja bym się tam tak bardzo nie obawiał tego, że miód zza wschodniej granicy narobi polskim pszczelarzom problemów... Mamy mało miodu więc łatwiej jest go sprzedać. Poza tym jest wysokiej jakości bo jest i badany, i przechowywany zgodnie z zasadami higieny, co wątpię, że na Ukrainie jest przestrzegane...

rybak

2016-10-06 13:49:24

pod legendą miodu z Ukrainy sprzedawany jest pseudomiód z dodatkiem inwertu; największa sprzedaz inwertów zimowych nie jest bowiem w lipcu-sierpniu, a w maju!? mamy później w czerwcu-lipcu 'rekordzistów" z miodem z 1 ula; w rzeczywistości jest to zaś 50:50 miodu i inwertu; prosze spytać dystrybutorów inwertów kiedy i dlaczego sprzedaja najwięcej swoich produktów?!

blondynekkrk

2016-10-07 07:36:19

@rybak, w sumie poruszyłeś bardzo ważny temat. Zastanawiam się tylko, czy nie taniej jest ściągnąć miód z Ukrainy, niż kombinować z inwertem.

oro54

2016-10-07 10:39:46

Do "rybaka" - wszystko jest to półprawdą; jeżeli się produkuje głównie odkłady to największe zapotrzebowanie na inwert właśnie występuje w czerwcu i maju. Pszczoły w odkładach, aby się intensywnie rozwijały muszą mieć pokarm bez względu na pogodę i pożytek. Całkowicie inną sprawą jest rzetelność pszczelarza produkującego miód. Etos pszczelarza jest już w odwrocie, do głosu doszli producenci miodu: wiecej, szybciej, taniej. Podobnie jak w całej nowoczesnej gospodarce wszystkie produkty coś udawają: szynka, że jest szynką, kiełbasa, że jest kiełbasą, chleb, że jest chlebem, lek, że jest lekiem itd, itp. Tak dzieje się we wszystkich niemal dziedzinach naszego życia, to dlaczego akurat ma być inaczej w pszczelarstwie? Inwert jest o wiele tańszy niż miód z Ukrainy, a do tego dostarczony zostaje przez producenta do zamawiającego bez dodatkowych kosztów. Smutne, ale niestety prawdziwe.

coolagi

2019-03-03 15:50:15

co jednak powiecie o jakości miodu z Ukrainy? Potrzebuję miód wielokwiatowy do dalszego przerobienia a nie na odsprzedaż czy zarabianie na fałszowaniu pochodzenia. Chcę go używać zamiast cukru do produkcji spożywczej, a nie chcę stosować tych wszystkich słodzikowych przemysłowych dodatków. Chciałbym aby miód słodził i był zdrowszy od cukru ale czasem słyszę zdania , że ten miód może nawet truć. !! Nie jestem pszczelarzem i prozdrowotne własciwości miodu tez w mojej branży nie stanowi priorytetu, ale mimo to chciałbym nie truć !! Jak więc mają sie opinie o ukraińskim miodzie do rzeczywistości Waszym zdaniem?

Lukasz_Baniak

2019-03-05 06:58:22

coolagi, myślę, że to troszkę zła sława, którą dopisują polscy pszczelarze bojący się o to, że zagraniczny miód jest tańszy. Troszkę mają rację, bo jest tańszy, a przez to część klientów zdecyduje się na niego. Z drugiej jednak strony może zaszkodzić klientom pod tym względem, że na Ukrainie nie przestrzega się procedur higieny... a poza tym analiza pyłkowa miodu wielokwiatowego będzie znacznie odbiegać od tej, która jest z polskich pożytków. Inny rejon świata = inne pożytki.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zostań bohaterem pszczół

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Skrzydełka z miodem i chili

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Szaszłyki z marynatą miodową