Portal Pszczelarski

Temperatura pomieszczenia do wirowania i klarowania miodu

ciekawostki o miodzie miód wirowanie miodu klarowanie miodu

23 stopnie Celsjusza to temperatura pomieszczenia idealna do wirowania i klarowania miodu.

Liczba wyświetleń: 5417

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk / 2016-11-14 19:57:20

Za zimno źle, za ciepło też nie dobrze :) I niech ktoś nie myśli teraz, że praca pszczelarza należy do najłatwiejszych!

Kryspin / 2021-03-22 10:23:36

Wszystko zależy jak kto przystępuje do wirowania miodu. Ja wybieram ramki do wirowania w dni ciepłe wyjęte ramki natychmiast przenoszę ,albo przewożę do pomieszczenia do wirowania.Ramki są ciepłe i miód wylatuje dobrze z komórek. Ci którzy maja pasiekę daleko a wirują na drugi dzień albo i póżniej, powinni ramki przechować w pomieszczeniu ciepłym.Z Zimnych ramek trudno się wiruje. Ale pasieki wywożą pasiecznicy doświadczeni i oni wiedzą jak to robić.Pamiętać też o wirowaniu ramek z miodem rzepakowym.Te nie mogą za długo przebywać nawet w ulu. trzeba je wirować jak najszybciej bo miód rzepakowy zastyga.W tedy już nie da rady go wywirować.Może służyć jako pokarm do odkładów.

Kryspin / 2021-03-27 18:18:44

Witam. Do pierwszego
wirowania miodu to jeszcze trochę czasu zejdzie. Teraz całą naszą uwagę trzeba zwrócić na to by pszczoły miały wystarczająco pokarmu aby mogły matki czerwić na maxa. Gdy w ulu jest mało pokarmu matki czerwią słabo.Pamiętać też o dopasowaniu wielkości gniazda. Słaba rodzina nie ogrzeje dużej powierzchni.W miarę zwiększania się ilości pszczół ,stopniowo powiększmy gniazdo o 1 lub 2 ramki.Nie polecam też podanie całego korpusu na miodnię. Przy pogorszeniu się pogody zachamuje to rozwój.

Weź udział w dyskusji:




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.