Portal Pszczelarski

Preppersi i organizacja pasieki

Na zdjęciu: pasieka w lesie. Źródło zdjęcia: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/65/Pasieka,_Sobota,_apiary.JPG Źródło informacji: PAP

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie preppersi zakładanie pasieki Piotr Czuryłło Nagłada Gietrzwałd

Preppersi to grupa osób pasjonujących się przetrwaniem w każdych warunkach. Podczas jednej ze swoich wypraw natknęli się na zamieszkały przez osoby wykluczone społecznie dom. Ten stoi na uboczu wsi Nagłady, pod Gietrzwałdem. Panują w nim trudne warunki socjalne - nie ma chociażby bieżącej wody. 

Wśród mieszkańców tego domu jest pan Roman, starszy człowiek, w którym pasję do pszczelarstwa zaszczepił jego dziadek. Pan Roman, podobnie jak inni mieszkańcy domu, jest bez pracy i nie ma żadnych perspektyw na zmianę swojej sytuacji. Jakiś czas temu wyszedł z nałogu alkoholowego. Zdaniem Piotra Czuryłło, jednego z preppersów, oraz Jana Kasprowicza z Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gietrzwałdzie, dobrym pomysłem będzie zorganizowanie pasieki.

Dlaczego pasieka? Ponieważ z jednej strony pan Roman zadeklarował chęć jej prowadzenia oraz wdrożenia pozostałych mieszkańców w tajniki pszczelarstwa.

Co jest potrzebne? Przede wszystkim sprzęt. Nie musi być on nowy. Ważne jednak aby nadawał się do użytku. Niezbędne będą ule, podkurzacz, odzież pszczelarska, wirówka do miodu. Każdy nawet najdrobniejszy sprzęt pasieczny jest na wagę złota.

Osoby, które zechcą wesprzeć zbiórkę sprzętu proszone są o kontakt z:

Piotrem Czuryłło
Tel.: 787 185 077
E-mail: piotr@brandproduction.eu

lub

Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S.
Rzymowskiego 36/213
02-697 Warszawa
Tel. 601 365 756
E-mail: stowarzyszeniesos@o2.pl

Zobacz również:

Podziękowanie za zaangażowanie w pomoc przy zakładaniu pasieki pod Gietrzwałdem

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3705

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-02-03 17:54:58

Ciekaw jestem czy znajdą się osoby chętne do pomocy wykluczonym...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.