Portal Pszczelarski

Propolis na raka

Na zdjęciu: propolis na ręce. Źródło zdjęcia: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/71/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%81.jpg Autor zdjęcia: Rade Nagraisalović

propolis kit pszczeli propolis na raka CAPE właściwości propolisu właściwości kitu pszczelego apiterapia

Badania, które w ostatnim czasie przeprowadzono na Uniwersytecie Medycznym w Chicago wykazały, że propolis ma działanie powstrzymujące wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych, odpowiedzialnych za powstanie raka prostaty. Wyizolowano z niego substancję o nazwie CAPE, która to ma znaczenie lecznicze. Zresztą korzystne właściwości propolisu są znane od dawna. Lek ten pomaga na ból gardła, rany, oparzenia. Używany był też do balsamowania zwłok.

 

SPIS TREŚCI:
1. CAPE a rak prostaty
2. Propolis na raka - wizja przyszłości
3. Propolis na raka - artykuły powiązane

 

1. CAPE a rak prostaty 
Amerykańskie czasopismo "Cancer Prevention Reasearch" przedstawiło wyniki badań, zgodnie z którymi CAPE ma zatrzymywać wczesne stadia rozwoju raka prostaty. Jego działanie polega na ograniczeniu złośliwym komórkom dostępu do pożywienia. Testy były przeprowadzane na myszach i jednoznacznie udowodniły, że CAPE podawany każdego dnia skutecznie powstrzymuje zwiększenie wielkości raka. W momencie zatrzymania podawania leku, rozwój nowotworu zaczynał przyśpieszać. Badania stwierdziły, że składnik propolisu nie niszczy już istniejących komórek, ale skutecznie zatrzymuje ich rozrost. Testy nad CAPE przeprowadzano także w Tajlandii. Wykazały one, że nawet niewielka dawka tego środka powoduje spowolnienie namnażania nieprawidłowych komórek rakowych. Kuracja propolisem, trwająca sześć tygodni, spowodowała spadek wzrostu nowotworu o połowę. Natomiast zatrzymanie kuracji oznaczało powrót do stanu sprzed niej.

2. Propolis na raka - wizja przyszłości 
Z ogromnym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że CAPE nie niszczy nowotworu, zatrzymując jedynie podział komórkowy, który powoduje jego rozrost. Badacze ustalili, że podawanie CAPE, ma związek z zatrzymaniem wzrostu komórek rakowych i zmniejszenia aktywności białek p70s6, poprzez odcięcie ich od źródeł pożywienia. Apiterapia może się więc okazać skutecznym elementem terapii antynowotworowej ukierunkowanej na zniszczenie nieprawidłowych komórek. Rak prostaty może zostać pokonany naturalnymi metodami, należy się tylko na nie otworzyć.

3. Propolis na raka - artykuły powiązane 

Propolis (kit pszczeli) - właściwości, działanie i zastosowanie

Propolis - produkt pszczeli

Pozyskiwanie propolisu (kitu pszczelego)Liczba wyświetleń artykułu: 18975

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan 2016-11-15 20:27:22

ja od dawna spożywam propolis w formie nalewki stosuje tą nalewkę z niewielką ilością cukru piję naczczo codziennie rano  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele