Propolis na raka

Na zdjęciu: propolis na ręce. Źródło zdjęcia: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/71/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%81.jpg Autor zdjęcia: Rade Nagraisalović
Badania, które w ostatnim czasie przeprowadzono na Uniwersytecie Medycznym w Chicago wykazały, że propolis ma działanie powstrzymujące wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych, odpowiedzialnych za powstanie raka prostaty. Wyizolowano z niego substancję o nazwie CAPE, która to ma znaczenie lecznicze. Zresztą korzystne właściwości propolisu są znane od dawna. Lek ten pomaga na ból gardła, rany, oparzenia. Używany był też do balsamowania zwłok.
SPIS TREŚCI:
1. CAPE a rak prostaty
2. Propolis na raka - wizja przyszłości
3. Propolis na raka - artykuły powiązane
1. CAPE a rak prostaty
Amerykańskie czasopismo "Cancer Prevention Reasearch" przedstawiło wyniki badań, zgodnie z którymi CAPE ma zatrzymywać wczesne stadia rozwoju raka prostaty. Jego działanie polega na ograniczeniu złośliwym komórkom dostępu do pożywienia. Testy były przeprowadzane na myszach i jednoznacznie udowodniły, że CAPE podawany każdego dnia skutecznie powstrzymuje zwiększenie wielkości raka. W momencie zatrzymania podawania leku, rozwój nowotworu zaczynał przyśpieszać. Badania stwierdziły, że składnik propolisu nie niszczy już istniejących komórek, ale skutecznie zatrzymuje ich rozrost. Testy nad CAPE przeprowadzano także w Tajlandii. Wykazały one, że nawet niewielka dawka tego środka powoduje spowolnienie namnażania nieprawidłowych komórek rakowych. Kuracja propolisem, trwająca sześć tygodni, spowodowała spadek wzrostu nowotworu o połowę. Natomiast zatrzymanie kuracji oznaczało powrót do stanu sprzed niej.
2. Propolis na raka - wizja przyszłości
Z ogromnym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że CAPE nie niszczy nowotworu, zatrzymując jedynie podział komórkowy, który powoduje jego rozrost. Badacze ustalili, że podawanie CAPE, ma związek z zatrzymaniem wzrostu komórek rakowych i zmniejszenia aktywności białek p70s6, poprzez odcięcie ich od źródeł pożywienia. Apiterapia może się więc okazać skutecznym elementem terapii antynowotworowej ukierunkowanej na zniszczenie nieprawidłowych komórek. Rak prostaty może zostać pokonany naturalnymi metodami, należy się tylko na nie otworzyć.
3. Propolis na raka - artykuły powiązane
Propolis (kit pszczeli) - właściwości, działanie i zastosowanie
Liczba wyświetleń artykułu: 21278
Komentarze z forum pszczelarskiego
tulipan 2016-11-15 20:27:22

Apiterapia – co to jest i jakie są jej korzyści?
Definicja apiterapii Joanna Winsyk

Wpływ miodu na poziom cukru i cholesterolu we krwi
Kompleksowe badania miodu dały ciekawe wyniki Jakub Wojas

Uloterapia – na czym polega i ile kosztuje?
Zalety uloterapii Magdalena Szatanik

Ratel miodożerny (Mellivora Capensis)
Nieustraszony miodożer Magdalena Szatanik

Pszczela Ścieżka w Sosnowcu 2022
Sosnowiec dołącza do projektu BeePathNet Jakub Wojas

Domek do apiterapii postawiono w Belińcu 2021
Bieliniec bogatszy o domek do apiterapii Jakub Wojas

Badanie Apis mellifera capensis w południowej Afryce 2021
Pas cnoty i partenogeneza u pszczół z gatunku Apis mellifera capensis Jakub Wojas
