Propolis na raka

Na zdjęciu: propolis na ręce. Źródło zdjęcia: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/71/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%81.jpg Autor zdjęcia: Rade Nagraisalović

propolis kit pszczeli propolis na raka CAPE właściwości propolisu właściwości kitu pszczelego apiterapia

Badania, które w ostatnim czasie przeprowadzono na Uniwersytecie Medycznym w Chicago wykazały, że propolis ma działanie powstrzymujące wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych, odpowiedzialnych za powstanie raka prostaty. Wyizolowano z niego substancję o nazwie CAPE, która to ma znaczenie lecznicze. Zresztą korzystne właściwości propolisu są znane od dawna. Lek ten pomaga na ból gardła, rany, oparzenia. Używany był też do balsamowania zwłok.

 

SPIS TREŚCI:
1. CAPE a rak prostaty
2. Propolis na raka - wizja przyszłości
3. Propolis na raka - artykuły powiązane

 

1. CAPE a rak prostaty 
Amerykańskie czasopismo "Cancer Prevention Reasearch" przedstawiło wyniki badań, zgodnie z którymi CAPE ma zatrzymywać wczesne stadia rozwoju raka prostaty. Jego działanie polega na ograniczeniu złośliwym komórkom dostępu do pożywienia. Testy były przeprowadzane na myszach i jednoznacznie udowodniły, że CAPE podawany każdego dnia skutecznie powstrzymuje zwiększenie wielkości raka. W momencie zatrzymania podawania leku, rozwój nowotworu zaczynał przyśpieszać. Badania stwierdziły, że składnik propolisu nie niszczy już istniejących komórek, ale skutecznie zatrzymuje ich rozrost. Testy nad CAPE przeprowadzano także w Tajlandii. Wykazały one, że nawet niewielka dawka tego środka powoduje spowolnienie namnażania nieprawidłowych komórek rakowych. Kuracja propolisem, trwająca sześć tygodni, spowodowała spadek wzrostu nowotworu o połowę. Natomiast zatrzymanie kuracji oznaczało powrót do stanu sprzed niej.

2. Propolis na raka - wizja przyszłości 
Z ogromnym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że CAPE nie niszczy nowotworu, zatrzymując jedynie podział komórkowy, który powoduje jego rozrost. Badacze ustalili, że podawanie CAPE, ma związek z zatrzymaniem wzrostu komórek rakowych i zmniejszenia aktywności białek p70s6, poprzez odcięcie ich od źródeł pożywienia. Apiterapia może się więc okazać skutecznym elementem terapii antynowotworowej ukierunkowanej na zniszczenie nieprawidłowych komórek. Rak prostaty może zostać pokonany naturalnymi metodami, należy się tylko na nie otworzyć.

3. Propolis na raka - artykuły powiązane 

Propolis (kit pszczeli) - właściwości, działanie i zastosowanie

Propolis - produkt pszczeli

Pozyskiwanie propolisu (kitu pszczelego)Liczba wyświetleń artykułu: 8981

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan

2016-11-15 20:27:22

ja od dawna spożywam propolis w formie nalewki stosuje tą nalewkę z niewielką ilością cukru piję naczczo codziennie rano

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę
Sklep internetowy Krauz

Kanał na Twitter

Newsletter

Nota informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Jacek Balana EL-TER, z siedzibą przy ul. Granicznej 505, 32-095 Narama. W przypadku wyrażenia powyższej zgody, dane będą wykorzystywane do przesyłania treści marketingowych. Dane osobowe będą przechowywane do momentu ustania ich przydatności/cofnięcia zgody. Informujemy, iż ma Pani/Pana możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na swoją szczególną sytuację, wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli przetwarzanie Pani/Pana danych będzie naruszało przepisy o ochronie danych osobowych. Pani/Pana dane osobowe będą przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenia Administratora. W niektórych przypadkach Pani/Pana dane mogą być przekazywane do państw trzecich np. jeżeli będzie to niezbędne dla świadczenia usługi na Pana/Pani rzecz lub będzie to uwarunkowane inną podstawą prawną. Pani/Pana dane mogą podlegać profilowaniu, w celu wykorzystania danych osobowych do analizy lub prognoz dotyczących osobistych preferencji i zainteresowań. Administrator nie podejmuje decyzji która opiera się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu i istotnie wpływa na osobę, której dane dotyczą. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celów.

Portal Pszczelarski 2013 - ∞ © Wszelkie prawa zastrzeżone

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Portal Pszczelarski

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.