Portal Pszczelarski

Akcja "Adoptuj Pszczołę" zakończona sukcesem

Powyżej obrazek wykonany przez Tadeusza Baranowskiego z okazji sukcesu zbiórki pieniędzy w ramach akcji Greenpeace: Adoptuj Pszczołę. Źródło obrazka: adoptujpszczole.pl

wydarzenie pszczelarskie październik 2013 2013 Adoptuj Pszczołę Greenpeace rezultat akcji Adoptuj Pszczołę hotel dla pszczół Przychylmy Pszczołom Nieba Rowerowy Taniec Dzikich Zapylaczy

O akcji Greenpeace pt.: "Adoptuj pszczołę" informowaliśmy w zeszłym miesiącu w artykule Adoptuj pszczołę - wszystko o akcji Greenpeace. Dzisiaj możemy oficjalnie poinformować, że projekt zakończył się sukcesem!

W niedzielę, 6 października 2013 r., jak informuje Greenpeace zakończyła się pierwsza tego typu akcja wchodząca w skład kampanii: "Przychylmy pszczołom nieba". Wystarczył miesiąc i niemal 5100 darczyńców aby zebrać fundusze niezbędne dla przygotowania 100 hoteli dla pszczół i owadów zapylających w polskich miastach.

W celu realizacji projektu Greenpeace uruchomił 5. września platformę www.adoptujpszczole.pl, na której można było "adoptować pszczołę", wspierając przy tym finansowo akcję. Cena adopcji jednej pszczoły wynosiła 2zł. O sukcesie można było mówić już po pierwszej dobie od uruchomienia strony, gdyż właśnie w tym czasie projekt zasiliły datki od blisko 2500 osób. Na ok. 5100 darczyńców średnia wartość wpłaty wynosiła 15,6zł. Stronę w przeciągu miesiąca odwiedziło blisko 40000 osób, z czego co 9. dokonał wpłaty. Oznacza to, że w tym czasie zebrano sumę 80000zł i tym samym zakończono oficjalną zbiórkę na ten szczytny cel!

W trakcie trwania akcji "Adoptuj pszczołę" miało miejsce wiele wydarzeń towarzyszących, do których należy zaliczyć m.in.:
- uroczyste otwarcie pierwszego hotelu dla pszczół na warszawskim Polu Mokotowskim czy
- przejazd przez Warszawę rowerzystów przebranych za pszczoły i owady zapylające o nazwie: "Rowerowy Taniec Dzikich Zapylaczy".

W akcję włączyło się także wielu celebrytów, tj.: Marcin Bosak, Paulina i Natalia Przybysz, Agnieszka Kręglicka i Zbigniew Wodecki oraz branżowe organizacje. Partnerem projektu był dystrybutor filmowy Against Gravity, który z każdego sprzedanego biletu na film: Więcej niż miód przekazywał 1zł.

Zwieńczeniem akcji było ukazanie się w całości obrazka legendy polskiego komiksu - Tadeusza Baranowskiego.

Zobacz również:

Spalone hotele dla dzikich zapylaczy i stanowisko Greenpeace

Adoptuj pszczołę 2 - wszystko o akcji Greenpeace

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3347

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Żurawina z miodem i wanilią

Ciasteczka lekko miodowe