Portal Pszczelarski

Akcja "Adoptuj Pszczołę" zakończona sukcesem

Powyżej obrazek wykonany przez Tadeusza Baranowskiego z okazji sukcesu zbiórki pieniędzy w ramach akcji Greenpeace: Adoptuj Pszczołę. Źródło obrazka: adoptujpszczole.pl

wydarzenie pszczelarskie październik 2013 2013 Adoptuj Pszczołę Greenpeace rezultat akcji Adoptuj Pszczołę hotel dla pszczół Przychylmy Pszczołom Nieba Rowerowy Taniec Dzikich Zapylaczy

O akcji Greenpeace pt.: "Adoptuj pszczołę" informowaliśmy w zeszłym miesiącu w artykule Adoptuj pszczołę - wszystko o akcji Greenpeace. Dzisiaj możemy oficjalnie poinformować, że projekt zakończył się sukcesem!

W niedzielę, 6 października 2013 r., jak informuje Greenpeace zakończyła się pierwsza tego typu akcja wchodząca w skład kampanii: "Przychylmy pszczołom nieba". Wystarczył miesiąc i niemal 5100 darczyńców aby zebrać fundusze niezbędne dla przygotowania 100 hoteli dla pszczół i owadów zapylających w polskich miastach.

W celu realizacji projektu Greenpeace uruchomił 5. września platformę www.adoptujpszczole.pl, na której można było "adoptować pszczołę", wspierając przy tym finansowo akcję. Cena adopcji jednej pszczoły wynosiła 2zł. O sukcesie można było mówić już po pierwszej dobie od uruchomienia strony, gdyż właśnie w tym czasie projekt zasiliły datki od blisko 2500 osób. Na ok. 5100 darczyńców średnia wartość wpłaty wynosiła 15,6zł. Stronę w przeciągu miesiąca odwiedziło blisko 40000 osób, z czego co 9. dokonał wpłaty. Oznacza to, że w tym czasie zebrano sumę 80000zł i tym samym zakończono oficjalną zbiórkę na ten szczytny cel!

W trakcie trwania akcji "Adoptuj pszczołę" miało miejsce wiele wydarzeń towarzyszących, do których należy zaliczyć m.in.:
- uroczyste otwarcie pierwszego hotelu dla pszczół na warszawskim Polu Mokotowskim czy
- przejazd przez Warszawę rowerzystów przebranych za pszczoły i owady zapylające o nazwie: "Rowerowy Taniec Dzikich Zapylaczy".

W akcję włączyło się także wielu celebrytów, tj.: Marcin Bosak, Paulina i Natalia Przybysz, Agnieszka Kręglicka i Zbigniew Wodecki oraz branżowe organizacje. Partnerem projektu był dystrybutor filmowy Against Gravity, który z każdego sprzedanego biletu na film: Więcej niż miód przekazywał 1zł.

Zwieńczeniem akcji było ukazanie się w całości obrazka legendy polskiego komiksu - Tadeusza Baranowskiego.

Zobacz również:

Spalone hotele dla dzikich zapylaczy i stanowisko Greenpeace

Adoptuj pszczołę 2 - wszystko o akcji Greenpeace

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3577

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chleb z szafranem i miodem

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Piernik sułtański

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Powałka czy beleczki – co wybrać?

Pszczelarstwo miejskie – utrudnienia

Szałwia lekarska – roślina miododajna

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2016/2019 - terminarz, wymagania, kosztorys

Obowiązki pszczelarza na koniec roku podatkowego

Przygotowanie projektów w ramach programu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich 2016/2017